Naujienos

Vasariškas birželis Saulėtekio bibliotekoje

Vasariškas birželis Saulėtekio bibliotekoje

Birželis Saulėtekio bibliotekoje prasidėjo įspūdinga švente Vilkijoje „Tautinė juosta“, kurioje dalyvavo jaunieji Saulėtekio bibliotekos skaitytojai. Tą dieną vykusiame renginyje, kuriame skambėjo dainos ir juokas, o vaikai ant asfalto su dažais piešė tautines juostas, svečiavosi ir Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė  - Irena Viktorija Stančiauskienė. 

Kadangi 2017-ieji paskelbti Piliakalnių metais, tad bibliotekoje garsinius vasaros skaitymus pradėjome skaitydami pirmąją R. Kuncaitės knygelę - „Gandriuko Kuko kelionės po Lietuvą“. Po nuotaikingų skaitymų vaikai piešė, spalvino ir žaidė įvairius stalo žaidimus, vyko žaisminga viktorina.

Saulėtekio vyr. bibliotekininkė Gutijera Steponaitienė kartu su Vilkijos gimnazijos 8 klasės moksleiviais ir jų auklėtoja dalyvavo nuotaikinguose „Naktiniuose pasakos skaitymuose“, vykusiuose prie Dubysos upės. Skaityta pasaka apie ežio ir lapės draugystę atspindėjo posakį - „draugą pažinsi nelaimėje“. Tai pamokanti istorija apie žmogiškas savybes - draugystę, išdavystę, gudrumą bei išmintį. Prisijungdami prie pilietinės iniciatyvos su bibliotekos lankytojais dalyvavome akcijoje - „Saldus Ačiū“, kurios metu kartu su Saulėtekio Vaikų Dienos centru kepėme keksiukus ir dovanojome juos mokyklos darbuotojams.

Bibliotekoje Saulėgrįžos šventę - Jonines pasitikome su kūrybinėmis dirbtuvėlėmis „Paparčio žiedas“, kuriose vaikai karpė, lankstė ir klijavo įvairius, savo įsivaizduojamus paparčio žiedus. Pirmąjį vasaros mėnesį užbaigėme garsiniais skaitymais apie Gandriuko Kuko kelionę prie Kernavės piliakalnių, kurių vienas vadinosi Pilies kalnu, kitas - Aukuro kalnu, dar kitas - Mindaugo kalnu arba net Mindaugo sosto piliakalniu. Kažkada piliakalnių viršūnes puošė tvirtovės, jose vyko mūšiai. Dabar šios vietos svarbios Lietuvai bei jos žmonėms kaip mūsų istorijos ir praeities simboliai.

Saulėtekio bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Gutijera Steponaitienė