Naujienos

Vasaros skaitymai Ivaniškių kaime ir Ežerėlio bibliotekoje

Vasaros skaitymai Ivaniškių kaime

Vilkijos miesto biblioteka jau antrus metus iš eilės Ivaniškių kaime (Kėdainių rajonas) organizuoja vasaros skaitymus Vilkijos bibliotekos skaitytojams, atostogaujantiems vasaros stovykloje „Saulėgrįža“.

Ivaniškių kaime stovyklautojai leidžia vakarus su knyga 

Vasaros skaitymų tikslas - skatinti vaikus skaityti lietuvių autorių knygas, skleidžiant bendrą žinią, jog „skaitymas yra malonumas, skaitymas yra atostogos, skaitymas yra bendravimas“. Saulėtą birželio 28 dienos vakarą pas stovyklautojus Vilkijos bibliotekos vyr. bibliotekininkė J. Bačėnienė atvyko kartu su ypatingu svečiu - savanoriu, kūrėju, Lietuvos kariuomenės atsargos karininku - Kaziu Bačėnu. Gamtos apsuptyje vaizdingoje vietovėje bibliotekininkė stovyklautojams pristatė Daliaus Rakučio knygą „Kario keliu“, o vakaro svečias Kazys Bačėnas su susirinkusiais dalinosi savo prisiminimais iš kareivio bei karininko gyvenimo. Su dideliu susidomėjimu jaunieji stovyklautojai klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų Kauno draugijos veiklą, o ją papildė garbaus amžiaus senolis, buvęs politinis kalinys ir tremtinys - Vladas Štilpa. Stovyklautojai klausydami pasakojimų apžiūrinėjo nuotraukas, apdovanojimus ir kitus atvežtus dokumentus. Smalsūs vaikai domėjosi karininko gyvenimo ypatumais, o susitikimo pabaigoje keletas berniukų prasitarė, kad ateityje ir patys norėtų tarnauti Lietuvos kariuomenėje. Išlydėdami svečius stovyklautojai sugiedojo stovyklos himną. 

Nuotaikingi vasaros skaitymai Ežerėlyje

Bibliotekos lankytojai, mėgstantys skaityti knygas, noriai dalyvauja Ežerėlio bibliotekoje vykstančiuose Vasaros skaitymuose. Su mažaisiais skaitytojais skaitome knygas, įtrauktas į „Šimto knygų vaikams ir Lietuvai“ sąrašą. Bibliotekoje vykstančių garsinių skaitymų metu su moksleiviais jau skaitėme J. Marcinkevičiaus „Voro vestuves“, S. Nėries „Senelės pasaką“, A. Matučio „Margaspalvę genio kalvę“, J. Degutytės „Baltą gulbių sostą“ ir kt.

Aktyviausi bibliotekos lankytojai, priėmusieji „Vasaros skaitymo iššūkį, dalyvauja Vasaros skaitymų varžytuvėse. Patys jauniausi vasaros skaitymų dalyviai - Ežerėlio lopšelio - darželio auklėtiniai bibliotekoje vykstančių skaitymų metu klausėsi ištraukų iš skaitomos V. Žutautės knygelės „Kakė Makė ir netvarkos nykštukas“ ir dalyvaudami kūrybinėse dirbtuvėlėse lipdė įvairius juokingus padarėlius, kuriuos kaip žinia labai mėgo lipdyti ir V. Žutautės knygelių pagrindinė herojė - mažoji Kornelija, visų vadinama tiesiog Kake Make.

Vilkijos bibliotekos vyr. bibliotekininkė J. Bačėnienė
Ežerėlio bibliotekos vyr. bibliotekininkė R. Mickevičienė