Naujienos

Ekodirbtuvės vaikams bibliotekoje

Ekologinės dirbtuvės

Birželio 27 d. Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų centre vyko „Garliaviečių“ klubo Olego Karavajevo studijos edukacija „Gėlės Lietuvai", kurią vedė dailininkė Kristina (Jatautaitė) Guntulienė ir vyr. bibliotekininkė Neringa Pakalnytė.

Edukacijos tikslas buvo atskleisti ir ugdyti vaikų kūrybinį potencialą, skatinti Garliavoje gyvenančių vaikų kūrybiškumą ir jų dalyvavimą kultūrinėse veiklose, padėti vaikams atrasti save, ugdyti bendravimo ir meninius gebėjimus, skatinti vaikų patriotiškumą, atkreipti jų dėmesį į artėjantį Lietuvos šimtmetį. Vaikai ekologinėje edukacijoje perdirbo popierių, formavo įvairias figūrėles iš perdirbto popieriaus ir savo kūriniuose paslėpė gėlių sėklų. Vėliau šį popierių su sėklomis užkasus žemėje, išdygs gėlių. Edukacijoje dalyvavo vaikai ir jų mamytės. Dalyviams  padėjo ir konsultavo dailininkė Kristina (Jatautaitė) Guntulienė ir vyr. bibliotekininkė Neringa Pakalnytė.

Ši edukacija – tai projekto „Knygos menas bibliotekoje" dalis. Projektas vyks iki šių metų gruodžio mėn. ir pakvies vaikus į įvairias edukacijas: edukaciją „Skaitantys pirštai", kurioje vaikai galės susikurti savo knygeles Brailio raštu; į dar tris ekologines dirbtuves visame Kauno rajone, dirbtuvėse vaikai galės pasigaminti ekožvakių; į tapybos ant vandens edukacijas devyniuose Kauno rajono miesteliuose; į dar penkias Olego Karavajevo dailės studijos edukacijas vaikams Garliavoje.

Kviečiame dalyvauti. Edukacijos nemokamos.

Projektas „Knygos menas bibliotekoje“. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija.

Neringa Pakalnytė
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka