Naujienos

Darželinukų viešnagė Vandžiogalos bibliotekoje ir tapybos ant vandens užsiėmimai Pagynėje

Darželinukų viešnagė Vandžiogalos bibliotekoje

Darželinukų viešnagė Vandžiogalos bibliotekoje

Birželio 6 ir 13 dienomis Vandžiogalos bibliotekoje lankėsi darželio ugdytiniai, lydimi auklėtojos - Z. Žarnauskienės. Kiekvienąkart bibliotekoje apsilankiusiems jauniesiems bibliotekos bičiuliams ši didinga knygų šventovė padaro didžiulį įspūdį. Taip nutiko ir šįkart.

Pirmojo susitikimo metu Vandžiogalos bibliotekoje apsilankę vaikai žiūrėjo lietuvišką animaciją. Antrą kartą į biblioteką atvykę vaikai tęsdami pažintį su biblioteka visą dėmesį skyrė bibliotekoje esančioms knygoms. Savaime suprantama, kad labiausiai vaikus sužavėjo kupinos spalvingų iliustracijų ir net grojančios vaikiškos knygelės, kurios net ir suaugusio skaitytojo žvilgsnį patraukia išskirtinėmis savo formomis ir dydžiais. Vaikams bibliotekoje labai patiko, todėl jie namo iškeliavo su pažadu čia vėl sugrįžti rudenį.

Tapybos ant vandens (EBRU meno) užsiėmimai Pagynėje

Pagynės bibliotekoje vasaros skaitymų metu kiekvieną penktadienį vyksta tapybos ant vandens užsiėmimai moksleiviams. Bibliotekoje vykstantys nemokami tapybos ant vandens užsiėmimai sulaukia vis didesnio ne tik Pagynėje, bet ir aplinkiniuose rajonuose gyvenančių vaikų dėmesio.

Tapybos ant vandens (EBRU meno) užsiėmimų tikslas - ugdyti moksleivių bendravimo ir meninius gebėjimus, suteikiant galimybę piešiniu išreikšti save. Pasak specialistų tapybos ant vandens terapija daro didžiulę įtaką vaiko savijautai: padeda labiau pasitikėti savimi, susikoncentruoti, o kartu veikia raminančiai ir atpalaiduojančiai. Kiekvienas rankos prisilietimas palieka asmeninį, jausmingai gyvą atspaudą ebru piešinyje, kuris dėka kūrėjo atgimsta vandenyje neįtikėtinai spalvingais, išmargintais įvairiausiais raštais ir susivijęs spalvų gijomis, pabunda naujam gyvenimui. Kiekvienas piešinys unikalus tuo, kad nėra galimybės nupiešti antro piešinio, kuris būtų identiškas pirmąjam. Bibliotekoje vykstančių edukacinių užsiėmimų metu vaikai ne tik išbando naujas veiklas, bet kartu mokosi bendradarbiauti ir įgyja naujų gebėjimų ir įgūdžių, svarbių jų tolimesniam vystymuisi ir asmenybės raidai.

Vandžiogalos bibliotekos vyr. bibliotekininkė A. Montvydienė
Pagynės padalinio vyr. bibliotekininkė G. Ščiukauskaitė