Pradinis Naujienos Domeikavos bibliotekoje vasarą vėl startuoja atsinaujinę „Lego robotikos“ užsiėmimai

Domeikavos bibliotekoje vasarą vėl startuoja atsinaujinę „Lego robotikos“ užsiėmimai

Domeikavos bibliotekoje vasarą vėl startuoja atsinaujinę „Lego robotikos“ užsiėmimai
Domeikavos bibliotekoje vasarą vėl startuoja atsinaujinę „Lego robotikos“ užsiėmimai

Birželio 20, 23 dienomis Domeikavos bibliotekoje vyko pirmieji šią vasarą neformalaus ugdymo „Lego robotikos“ užsiėmimai moksleiviams. Šiais laikais robotika apima vis daugiau mokslo sričių: nuo mechatronikos, medicinos iki vandenynų ir planetų tyrimų. Sparčiai vystantis technologijoms tikimybė, kad ateityje robotai pakeis vis daugiau žmogaus atliekamų darbų, sparčiai didėja.

Šių užsiėmimų tikslas - supažindinti Domeikavoje gyvenančius moksleivius su robotikos mokslu, mokant juos konstruoti ir programuoti lego robotus. Bibliotekoje vykusiame užsiėmime dalyvavę moksleiviai buvo suskirstyti į dvi grupes. Pirmoji grupė po pažinties su lego robotų mechanikos ypatumais iš lego detalių konstravo savo pirmąjį robotą. Antrosios moksleivių grupės laukė sudėtingesnė užduotis - po sąsajų tarp programavimo ir roboto atliekamų veiksmų aptarimo jie mokėsi sąlyginio programavimo, padedantis vizualiai suprasti roboto valdymą ir veikimą.

Robotikos užsiėmimai ne tik ugdo vaikų loginį mąstymą, bet kartu tobulėja jų darbo su informacinėmis technologijomis įgūdžiai. Be to, tai puikus laisvalaikio praleidimo būdas, praturtinantis jaunąjį išradėją žiniomis iš tokių mokslo sričių kaip: matematika, fizika, informacinės technologijos ar netgi gamtos mokslai.

Kviečiame visus moksleivius aktyviai dalyvauti visą vasarą bibliotekoje vykstančiuose neformalaus ugdymo „Lego robotikos“ užsiėmimuose, kur ne tik turiningai praleisite laiką, bet ir įgysite konstravimo ir programavimo įgūdžių.      

Domeikavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė
E. Štulaitė