Naujienos

Pagynės bibliotekoje garsiniai vasaros skaitymai

Pagynės bibliotekoje garsiniai vasaros skaitymai

 Birželio 3 dieną bibliotekoje su susirinkusiais vaikais skaitėme ištraukas iš J. Avyžiaus knygos - „Aštuonetas iš Trepsės namų“. Knygoje perteikta istorija mus susipažindina su viena mergaite, kuriai vos treptelėjus kojele, mama tenkindavo kiekvieną jos norą. Daugiausia tokių norų kildavo žaislų parduotuvėje, tad mergaitės kambarys buvo pilnas žaislų, kurių deja šeimininkė nemylėjo ir jais nesirūpino. J. Avyžiaus knyga „Aštuonetas iš Trepsės namų“ įtraukta į šimto knygų vaikams ir Lietuvai sąrašą, tad šį kūrinį daugeliui vaikų vasaros atsotogų metu rekomendavo perskaityti ir jų mokytojai.

Į skaitymus susirinkę vasarotojai skaitė po stulpelį, todėl gana ilga istorija buvo perskaityta labai greitai ir entuziastingai. Po skaitymų vaikams buvo pristatyti kiti vasarą bibliotekoje organizuojami renginiai: vasaros skaitymai bei tapybos ant vandens užsiėmimai. Gražius ir prasmingus kūrinius bibliotekoje skaitome kiekvieną šeštadienį, o ant vtapybos ant vandens užsiėmimai bibliotekoje vyksta kiekvieną penktadienį nuo 13 valandos.

Birželio 10 d. su susirinkusiais į garsinius vasaros skaitymus vaikais skaitėme ištraukėles iš V. Račicko knygos „Gyveno kartą Lukošiukas“. Knygoje pasakojos šešiadešimt keturios labai trumpos, nuotakingos ir gyvenimiškos istorijos, kurias smagu skaityti tiek mažam, tiek ir dideliam. Džiugu, kad bibliotekoje organizuojamuose vasaros skaitymuose dalyvauja ne tik jaunieji bibliotekos lankytojai, bet ir juos atlydėjusios mamos. Organizuodami vasaros skaitymus bibliotekoje siekiame, kad ši veikla vaikams taptų smagiausia laisvalaikio praleidimo forma.

Pagynės bibliotekos vyr. bibliotekininkė
G. Ščiukauskaitė