Pradinis Naujienos Vasaros skaitymai 2017 m.

Vasaros skaitymai 2017 m.

Vasaros užsiėmimai vaikams
Vasaros užsiėmimai vaikams

Visų taip lauktai vasarai pasirodžius, Kauno rajono viešosios bibliotekos Vaikų centre, prasidėjo Vasaros skaitymai! Bibliotekose šie renginių ciklai vyksta jau ne pirmus metus. Jų metu ne tik norima skatinti vaikų susidomėjimą knygomis, bet ir supažindinti su įvairiais, šiek tiek kitokiais, naudingais laisvalaikio praleidimo būdais.

Bibliotekoje yra nemažas stalo žaidimų pasirinkimas, todėl pirmąją birželio dieną vyko „Stalo žaidimų popietė". Jų metu reikėjo pasitelkti logiką, vaizduotę ir net stabilias rankas! Netrūko nei juoko, nei linksmai praleisto laiko.

Birželio 5-ąją, pirmadienį, vyko „Tapyba ant vandens" (Projektas „Knygos menas bibliotekoje"). Užsiėmimas jau seniai yra pamėgtas nuolatinių lankytojų, bet ir naujieji skaitytojai nebijojo išbandyti savo gebėjimus. Šis tapymo būdas nėra sudėtingas ir veikia kaip savotiška meditacija, ramina, padeda susikaupti. Žinoma, rezultatai –gražiausia dalis: kiekvieno piešiniai be galo skirtingi, unikalūs ir dailūs.

Kol vieni tapė, kiti savo kūrybingumą naudojo projekte „Inovacijų keliu: atrask, išbandyk ir tobulėk". Tai edukacinis „Minecraft" užsiėmimas, kuriame kiekvienas trimatėje erdvėje statė savo svajonių biblioteką.

Kitą dieną, buvo surengta ¬„Detektyvų popietė". Dalyviai sužinojo apie įvairius slaptus kodus ir kaip jie yra užšifruojami. Taip pat panaudojo savo naujai įgytas žinias užduotyse, kuriose reikėjo išsiaiškinti slaptas žinutes.

Šiek tiek vėliau „Virtualios realybės edukacinių žaidimų popietėje" bibliotekoje vaikai pirmą kartą galėjo išbandyti virtualios realybės akinius. Persikėlę į trimatę erdvę, išbandyti šaudymą iš lanko, susipažinti iš arti su žmogaus kūnu: smegenų sandara, ląstelėmis ir kt.

Aštuntą dieną nepamiršta paminėti ir Tautinio kostiumo metus. Užsiėmime „Lietuviško tautinio kostiumo ypatybes" buvo aptarinėjama moteriški ir vyriški tradiciniai lietuvių apdarai, skirtumai taip regionų. Buvo karpoma popierinės lėles su skirtingų regionų tradiciniais rūbais.

Tą pačią dieną kūrybiniuose IT užsiėmimuose „Virtuali kelionė į animacijos ir žaidimų pasaulį", vaikai kūrė dvimates animacijas, statė trimačius animacinius herojus.

Bibliotekoje vaikai gali žaisti su konsole XBOX ONE su priedu „Kinect". Šis priedas leidžia žaidėjui valdyti programas kūno judesiais, todėl šis žaidimas gali tapti įdomia mankšta.

Visa tai tik pradžia. Likusią vasarą netrūks įdomų renginių ir užsiėmimų. Daugiau informacijos, konkrečias veiklas galima rasti Kauno rajono viešosios bibliotekos tinklapyje.

Bibliotekos savanorė
Eglė Agnė Benkunskytė