Pradinis Naujienos Rokuose ir Babtuose paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena

Rokuose ir Babtuose paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena

Babtuose paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena
Babtuose paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena

Birželio 1 dieną, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Babtų ir Rokų kultūros ir laisvalaikio salėse karaliavo vaikai. Ši diena - tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Tai pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę.

Nors pirma vasaros diena saulės spinduliais nelepino, tačiau tai neužtemdė šventinės nuotaikos. Rokų laisvalaikio salėje susirinkusius mažiuosius šventės dalyvius sveikino ir linksmos, karštos vasaros linkėjo Rokų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Irena Petriškienė bei seniūnės pavaduotoja - Rūta Slivinskienė.

Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtame renginyje dalyvavo ir patys jauniausieji šventės dalyviai - tai Rokų r. mokyklos - darželio kolektyvas. Šventinę programą pradėjome akcija „Taikos glėbys“, kurios metu susirinkusieji darniai apsikabinę vieni kitus bandė išgirsti draugo širdies plakimą. Po akcijos saulės ir šilumos išsiilgę vaikai piešė vasarai skirtus piešinius. O kaipgi be vaikiškų svajonių išsipildymo? Kiekvienas šventės dalyvis turėjo galimybę pasidalinti savo noru, kurį užrašęs ant baliono pakabino ant norų medžio. Vaikų norus uoliai saugojo šuo Reksas bei pliušiniai meškiukai. Linkime, kad kiekvienas vaikas sulauktų savo noro išsipildymo.

Šios dienos su nekantrumu laukė ir visa Babtų miestelio bendruomenė, o ypač  jaunieji bibliotekos lankytojai, gausiai susirinkę į Babtų kultūros salę. Šventinę programą pradėjome apdovanodami geriausius skaitytojus ir paskelbdami vaikų garsinių vasaros skaitymų bibliotekoje pradžią. Šventės dalyvius pradžiugino nuotaikingos „knygnešių“ varžytuvės, kurių metu dalyviams teko ypatinga užduotis - per kuo trumpesnį laiką su knygų ryšulėliais nubėgti tam tikrą atstumą. „Nelengva ta knygnešių dalia“ - kalbėjo renginio vedančioji. Vaikučius pradžiugino ir šventėje apsilankiusi Pepė Ilgakojinė bei klounas. O kokia gi vaikų šventė be šių herojų? Šventinėje programoje buvo gausu vaikų šokių ir dainų kolektyvų pasirodymų: gėrėjomės Babtų pradinės mokyklos vaikų atliekamomis dainomis, klausėmės Arijaus Semuščenko eilių ir stebėjome BKC pramoginių šokių studijos „BA-DA“ iškilmingus pasirodymus. Tarptautinę vaikų gynimo dieną nestigo nieko: žaidimų su kamuoliais ir balionais, sveikinimų, siurprizų ir labai skanių prizų! Saugi, linksma, turininga ta vaikystė!

Rokų bibliotekos vyr. bibliotekininkė I. Petriškienė
Babtų bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Barkauskienė