Pradinis Naujienos Tarpbibliotekinių moksleivių robotikos varžybų „RoboLygos“ sezono turnyro uždarymas Ringauduose

Tarpbibliotekinių moksleivių robotikos varžybų „RoboLygos“ sezono turnyro uždarymas Ringauduose

Tarpbibliotekinių moksleivių robotikos varžybų „RoboLygos“ sezono turnyro uždarymas Ringauduose
Tarpbibliotekinių moksleivių robotikos varžybų „RoboLygos“ sezono turnyro uždarymas Ringauduose

Prisidedant prie vaikų ir paauglių technologinių ir kūrybiškumo kompetencijų ugdymo ir tarpusavio bendradarbiavimo, lavinant jų komandinį darbą bei loginį mąstymą, viešojoje bibliotekoje ir 6 jos padaliniuose organizuojamos kūrybinės tarpbibliotekinės moksleivių robotikos varžybos „RoboLyga“.

Gegužės 23 d. Ringaudų bibliotekoje vyko paskutinės šį sezoną Kauno rajono tarpbibliotekinės „RoboLygos“ varžybos moksleiviams, kuriose iš viso dalyvavo net 16 komandų - t.y. Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir keturių jos padalinių: Zapyškio, Ringaudų, Piliuonos ir Ežerėlio bibliotekų moksleiviai bei svečiai iš Kauno moksleivių techninės kūrybos centro. Į varžybas Ringauduose, kuriose netrūko įtampos ir pergalių džiaugsmo, susirinko ne tik gausus dalyvių, bet ir komandas palaikančių draugų bei artimųjų būrys. Varžybose dalyvavo ir garbinga viešnia  - žurnalistė ir televizijos laidų vedėja - Rasa Tapinienė.

Moksleiviai varžyboms ruošėsi iš anksto. Varžybų dalyviai ne tik turėjo sukonstruoti robotą, bet jį ir užprogramuoti taip, kad jis įveiktų varžybų organizatorių parengtas keturias rungtis. Dalyviai su sukonstruotais savo robotais varžėsi „Roboto kopimo į kalną“, „Juodosios linijos“, „Šiukšlių valymo“ ir „Robotų sumo“ rungtyse.

„Roboto kopimo į kalną“ rungtyje moksleiviai turėjo sukonstruoti ir užprogramuoti robotuką taip, kad kuo greičiau užliptų į kalną ir kuo daugiau jo pakopų įveiktų. Šioje rungtyje I–III vietas užėmė Kauno moksleivių techninės kūrybos centro – „Fidgetbot“, „Xroboshark“ ir Zapyškio bibliotekos - „Zapų“ komandos.

„Juodosios linijos“ rungtyje moksleivių užprogramuoti robotukai turi sekti juodą liniją ir kuo greičiau pasiekti finišą. Šioje rungtyje I–III vietas užėmė Kauno moksleivių techninės kūrybos centro – „Lebras“, „Fidgetbot“ ir Ringaudų bibliotekos- „Ringis“ komandos.

„Šiukšlių valymo“ rungtyje robotukai kuo greičiau turėjo išvalyti žaidimų aikštelę. Šioje rungtyje I–III vietas užėmė Kauno raj. savivaldybės viešosios bibliotekos komanda - „Robozona3b“, Ežerėlio bibliotekos  komanda - „Ež-robai“ ir Zapyškio bibliotekos  komanda -„Mini game“.

Pati emocionaliausia ir pelniusi daugiausia varžybų dalyvių ir žiūrovų ovacijų šių varžybų rungtis buvo „Robotų sumo“. Sumo ringe kovojančių robotukų užduotis - ieškoti priešininko, o jį suradus išstumti už žaidimų aikštelės linijos. Šioje rungtyje I–III vietas iškovojo Ežerėlio bibliotekos komanda „Ež–robai“, Zapyškio bibliotekos komanda – „Zapai“ ir viešosios bibliotekos komanda - „Robozona3b“.

Kiekvienoje rungtyje geriausiai pasirodę ir bendroje įskaitoje daugiausiai taškų surinkę varžybų dalyviai buvo apdovanoti renginio rėmėjo - Kauno „Tauro LIONS“ klubo įsteigtais medaliais. Visiems varžybų dalyviams buvo įteiktos Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vardinės padėkos.

Sveikiname šio sezono „Robolygos“ turnyro čempionus, surinkusius daugiausiai taškų: Dovydą Jusevičių, Stelą Šileikaitę, Domantą Bacevičių, Martyną Čirkovą, Pijų Neliubšį, Gustą Adamonį, Ivetą Levendrauskaitę, Kristijoną Ratautą ir komandų trenerius bei visus dalyvavusius šiame turnyre.

Dėkojame renginio rėmėjams - Kauno „Tauro LIONS“ klubui bei „Robolygos“ turnyro kuratoriui, Zapyškio bibliotekos savanoriui -  Žilvinui Neliubšiui.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Ž. Kazakevičienė