Pradinis Naujienos Viešojoje bibliotekoje pirmą kartą paminėta Šeimos diena

Viešojoje bibliotekoje pirmą kartą paminėta Šeimos diena

Tarptautinė šeimos diena Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje
Tarptautinė šeimos diena Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Kas gali būti svarbiau nei šeima? Kas brangiausia gyvenime? Būti kartu, būti viena šeima, viena širdimi! Gegužės 24 d. Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka minėjo Tarptautinę šeimos dieną.

Šeimos dienai skirti šventiniai renginiai viešojoje bibliotekoje prasidėjo nuo pat ankstyvo ryto. Nuotaikingoje knygų šalies kūrybinėje edukacijoje „Ritininių knygų - mirioramų dirbtuvėlėse“ dalyvavo Kauno r. Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos trečios, aštuntos ir penktos klasės moksleiviai, lydimi tėvelių ir mokytojų. Renginio dalyviai kartu su žymia Lietuvos knygų dailininke, grafike, iliustruotoja Sigute Chlebinskaite, dailininku ir lektoriumi Evaldu Mikalausku piešė ritinines knygas, o šios smagios edukacijos rezultatą - vaikų sukurtą ritininę knygą stebėjo mirioramos dėžutėje. Visi bibliotekos lankytojus, norinčius pamatyti vaikų sukurtą ir mirioramos dėžutėje susuktą filmą, kviečiame apsilankyti bibliotekos Vaikų centre. Ši edukacija - tai projekto „Knygos menas bibliotekoje“ dalis, kurį dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija.

Besidominčių naujomis informacinėmis technologijomis nuotaikingoje ir intelektualioje popietėje visai šeimai „Lego robotika - mokymosi ir kūrybos įrankis“ laukė intriguojanti pažintis su išmaniaisiais Lego robotukais, kurie ne tik geba atlikti tam tikrus užprogramuotus veiksmus, bet ir reaguoja į juos supančią aplinką ir atpažįsta aplink esančius objektus. Neformalaus ugdymo „Lego robotikos“ užsiėmimus bibliotekoje vedantis dėstytojas Š. Ašmantas ir vyresn. bibliotekininkė Ž. Kazakevičienė susirinkusius supažindino su robotikos mokslu ir atskleidė jos praktinio pritaikymo galimybes informacinių technologijų pamokose mokantis programavimo. „Lego robotikos“ užsiėmimus bibliotekoje lankantys moksleiviai pademonstravo LEGO Mindstorm EV3 bei m-bot robotų modelius. Po jų visų edukacijos dalyvių - vaikų ir jų tėvelių laukė praktinis užsiėmimas su smagiaisiais ir išmaniaisiais robotukais.

Šeimų dieną paruošėme staigmeną ir kino mėgėjams - parodų salėje buvo rodomas režisieriaus Ričardo Marcinkaus meninis filmas visai šeimai „Pakeliui“, su visiems gerai pažįstamais lietuvių aktoriais: M. Jankavičiumi, Dž. Vienažindyte ir L. Pobedonoscevu.

Šeimų dienai paminėti skirtų renginių programą užbaigė poetės Zitos Gaižauskaitės literatūrinis - muzikinis vakaras, kurio metu poetė pristatė jau trečiąją savo poezijos knygą - „Į vėjo ištiestas rankas“. Susitikimo su miela poete laukė ne tik suaugusieji, bet ir mažieji bibliotekos lankytojai, kuriuos viešnia apdovanojo savo kūrybos knygelėmis. Pristatydama savo naują poezijos knygelę poetė buvo itin atvira: „Šie eilėraščiai - viso gyvenimo kraitis. Surinkti sudėlioti džiaugsmo trupinėliai, skausmo akmenėliai kaip amžini lietaus lašai pabyra iš ištiestų vėjo rankų...“. Renginio dalyviai su pasimėgavimu klausėsi jausmingų poetės deklamuojamų eilių ir ypatingai džiaugėsi turėdami galimybę su poete pabendrauti gyvai. Iš naujausios Z. Gaižauskaitės poezijos knygelės skaitomus eilėraščius subtiliais gitaros ir smuiko akordais apglėbė R. Brundzienės ir I. Dailydienės muzika. Tikimės, kad Šeimos diena taps gražia mūsų bibliotekos tradicija!

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
R. Vasauskaitė