Naujienos

Prabėgo pavasarinis kovas Saulėtekio bibliotekoje

Prabėgo pavasarinis kovas Saulėtekio bibliotekoje

Kovo mėnesio pradžioje Saulėtekio bibliotekos jaunieji skaitytojai pasitiko Tarptautinę Rašytojų dieną, kuri švenčiama nuo 1986 metų. Biblioteka kartu su Saulėtekio Vaikų dienos centru organizavo piešinių konkursą, skirtą mylimiausiam rašytojui.

Vaikai iliustravo savo mėgstamiausių rašytojų: Renatos Šerelytės, Linos Žutautės, Holly Webb, Katerinos Janouch, Mervi Lindman bei H. K. Anderseno knygeles. Pradinių klasių grupėje nugalėtojais tapo: Žilvinas Butkus, Ieva Benaitytė, Titas Sabaitis. Vyresniųjų klasių moksleivių grupėje geriausiai buvo įvertinti: Eimantas Kačinskas, Gabija Kentnerytė bei Edvinas Kačinskas.

„Rašytojas turi būti sudėtas tarsi iš dviejų žmonių. Vienas vedžioja jo ranką, kitas stengiasi ją sulaikyti. Iš tos dvikovos ir gimsta tikri kūriniai. Rašytojas, kuris nesipriešina sau – visada pralaimi“ (J. Marcinkevičius). Minėdami Knygnešio dieną Saulėtekio bibliotekoje jaunieji skaitytojai susipažino su sunkia ir pavojinga knygnešio veikla, žemėlapyje tyrinėjo kelius bei rajonus, kur buvo platinama Garšvių draugijos pristatyta literatūra. Tokiu būdu buvo išsaugotas gimtasis žodis. Šis nepaprastai pavojingas knygnešio darbas reikalavo ne tik daug jėgų ir pastangų, bet ir lėšų. Knygnešystė tapo kovos dėl lietuviškos spaudos simboliu, kurį UNESCO 2004 metais įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą. Vėliau bibliotekoje vyko prasminga diskusijų valandėlė, kurią pratęsė įdomi viktorina. Po šaunios viktorinos dalyvių laukė saldūs prizai.

Saulėtekio bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Gutijera Steponaitienė