Naujienos

Viešojoje bibliotekoje - „Interneto savaitė 2017“

Viešojoje bibliotekoje - „Interneto savaitė 2017“Viešojoje bibliotekoje - „Interneto savaitė 2017“

„Interneto savaitė 2017“ (angl. „Get Online Week 2017“) yra kasmetis renginys, skatinantis naudotis technologijomis bei internetu, įgyti geresnių įgūdžių ir labiau pasinaudoti interneto teikiamomis galimybėmis. Dažniausiai vaikams interneto reikia tam, kad galėtų bendrauti socialiniuose tinkluose ir žaisti įvairius internetinius žaidimus. 

2017 m. kovo 28 d. Viešosios bibliotekos Vaikų centro interneto skaitykloje popietėje „Saugumas socialiniuose tinkluose“ susirinkusiems mažiesiems bibliotekos skaitytojams buvo papasakota tikra istorija apie tai, kaip moteris pasisavino kito žmogaus informaciją ir ja pasinaudojo. Kartu su moksleiviais aptarėme šią istoriją ir diskutavome apie įvairius internete slypinčius pavojus ir grėsmes, taip pat diskutavome kaip reikėtų nuo jų apsisaugoti. Po diskusijų apie saugų elgesį socialiniuose tinkluose vaikų laukė kūrybinė užduotis. Pasitelkdami kompiuterinę piešimo programą „Paint“ moksleiviai suformulavo keletą taisyklių, kurias kaip apibendrinančias išvadas išreiškė piešdami piešinius.

2017 m. kovo 30 d. kūrybiniame užsiėmime naudojantis informacinėmis technologijomis „Kuriame ir žaidžiame internete saugiai“ dalyvavę moksleiviai savo žinias pasitikrino atlikdami keletą praktinių užduočių, tuo pačiu siekdami kiekviename etape surinkti kuo daugiau taškų. Pirmoje užduotyje moksleiviai išbandė savo jėgas internetiniame teste „Ar esi saugus internete?“. Įsitikome, kad geriausiai mokiniai įsimena tą informaciją, kurios ieško patys, todėl antroji užduotis buvo skirta informacijos paieškoms. Šiame etape moksleiviai turėjo surasti internete per kuo trumpesnį laiką atsakymus į pateiktus klausimus apie internetą. Klausimai buvo elementarūs: kas yra internetas, kada jis pirmą kartą atsirado, kokia jo paskirtis, kokios yra pagrindinės grėsmės žaidžiant internete ir kaip visas jas būtų galima sustabdyti? Taip pat su moksleiviais žiūrėjome video filmukus apie pavojingiausius kompiuterinius virusus.Trečioji užduotis buvo kūrybinė - moksleiviai kūrė savo žaidimus, kuriuose atsispindėtų saugus naudojimasis interneto teikiamomis galimybėmis.

Visi dalyviai pasirodė labai šauniai ir puikiai suprato, kokie pavojai slypi internete ir kaip svarbu jame saugumas, juk „ne technologijos, o žmonės ir jų įgūdžiai yra pačios svarbiausios skaitmeninių pokyčių dėlionės dalys“. 

Vyr. bibliotekininkė Ž. Kazakevičienė
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka