Naujienos

Kaip knygnešio dieną sutiko Lapių, Vandžiogalos ir Užliedžių bibliotekos

Knygnešio diena Lapių bibliotekoje

Kovo 16-oji Lietuvoje minima kaip Knygnešio diena. Šią dieną pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas, kai po 1863 metų sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė leisti ir platinti knygas lietuvių kalba. Jau tapo tradicija šią mūsų šaliai svarbią datą minėti ir mūsų rajono bibliotekose.

Kovo 16-ąją į Lapių biblioteką atvykę penktos klasės moksleiviai su mokytoja Č. Kalinauskiene klausėsi Lapių pagrindinėje mokykloje dirbančios mokytojos Jūratės Silenkovienės, daugeliui iš mūsų pažįstamos kaip garsaus knygnešio Jurgio Bielinio proanūkės, intriguojančių pasakojimų apie knygnešius ir knygnešystę. Nuo vaikystės daug girdėjusi apie savo prosenelį mokytoja J. Silenkovienė savo žiniomis noriai dalinosi ir su Lapių bibliotekos lankytojais. Užsiėmimo dalyviai buvo itin aktyvūs užduodami mokytojai klausimus ir patys pademonstravo puikias žinias, atsakinėdami į klausimus apie Lietuvos istorijos tarpsnį, kuriame gyvavo knygnešystė.

Knygnešio diena tapo įsimintina ir Užliedžių bibliotekos lankytojams. Kovo 16 dieną bibliotekoje vyko smagus ir kupinas sudėtingų klausimų ir užduočių žaidimas - klausimanija „Ką žinau apie knygnešius?“. Klausimanijoje dalyvavę pradinių klasių moksleiviai sprendė kryžiažodžius knygnešystės tema.

Kovo 17 dieną Vandžiogalos bibliotekoje susirinkę moksleiviai savo žinias apie knygnešius ir knygnešystę pasitikrino dalyvaudami viktorinoje „Įmink mįslę keturgyslę“. Pasiskirstę komandomis renginio dalyviai turėjo atlikti įvairių užduočių: minti mįsles, spręsti kryžiažodžius. Klausimai ragino prisiminti skaitytus literatūros kūrinius bei jų veikėjus. Moksleiviai pasižymėjo dideliu aktyvumu ir sumanumu. Užsiėmimo pabaigoje susirinkusieji patikino, kad buvo labai smalsu pasitikrinti savo žinias ir kaip visuomet iš bibliotekos renginio dalyviai iškeliavo pakilios nuotaikos ir su dar didesnius žinių bagažu.

                                                   

Lapių bibliotekos vyr. bibliotekininkė J. Žebrauskienė,
Užliedžių bibliotekos vyr.bibliotekininkė V. Stancelienė,
Vandžiogalos bibliotekos vyr. bibliotekininkė A. Montvydienė