Naujienos

Knygnešio diena Zapyškio bibliotekoje

Knygnešio diena Zapyškio bibliotekojeKnygnešio diena Zapyškio bibliotekoje
Kas uždegs vaškinę žvakutę
Kas smėlio kauburėlį supils?
Už sunkią kelią, baugią naktį,
Ar kas mus, knygnešius, atmins?

Tai žodžiai iš senos knygnešių dainos. Kasmet kovo 16 dieną prisimename tuos, kurie išsaugojo lietuvišką žodį ir raštą. Ši diena skirta paminėti tuos drąsius žmones, kurie nepaisydami pavojų į Lietuvą gabeno uždraustą lietuvišką spaudą. Sunku būtų suskaičiuoti visus žmones, kurie aukojosi dėl gimtosios kalbos, dėl lietuviško žodžio. Kas suskaičiuos kiek knygų sunaikinta? Knygnešiai - didūs žmonės, lietuviško žodžio sergėtojai ir šiandien, kai galime laisvai kalbėti gimtąja kalba, mes nepamirštame prisiminti tuos, kurie ją išsaugojo.

Kovo 16 dieną į Zapyškio biblioteką rinkosi antrų, penktų ir šeštų klasių moksleiviai kartu su lietuvių kalbos mokytojomis: L. Meškauskiene ir E. Jariene paminėti Knygnešio dieną. Bibliotekininkės moksleivius supažindino su įdomiausiais to meto Lietuvos istorijos faktais, susijusiais su lietuviškos spaudo draudimu, žymiausiais šio krašto knygnešiais ir jų gyvenimu. Renginio pabaigoje užsiėmimo dalyviai apžiūrėjo bibliotekoje veikančią knygnešiams skirtą leidinių parodą. Kiekvienas moksleivis, norėdamas pagerbti sunkų knygnešio kelią, iš bibliotekos išėjo su knyga. Popietę užbaigėme apsilankymu prie paminklo knygnešiams, kur šių didžių žmonių atminimui uždegėme žvakutes.

Knygnešio dienai paminėti kartu su Zapyškio seniūnijos socialine darbuotoja Neringa Pažereckiene buvo organizuota akcija „Knyga ateina pas tave“, kurios metu aplankėme Braziūkų, Šiulių kaimo senolius ir dovanojome jiems knygų ir žurnalų.

Zapyškio bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Elvina Čirkova