Naujienos

Raudondvario bibliotekoje integruota pamoka apie poeto A. Puškino kūrybą

Raudondvario bibliotekoje integruota pamoka apie poeto A. Puškino kūrybą

Raudondvario biblioteka glaudžiai ir prasmingai bendradarbiauja su Raudondvario švietimo įstaigomis. Čia ne tik siūloma edukacinė veikla vaikams ir jaunimui, bet ir sudaromos sąlygos vesti integruotas pamokas.

Kovo 7 d. Raudondvario bibliotekoje vyko integruota rusų kalbos pamoka „A. Puškino klasikos skaitiniai“, skirta rusų poeto A. Puškino 180-osioms mirties metinėms paminėti.

A. Puškinas – rusų romantizmo poetas ir rašytojas, laikomas geriausiu rusų poetu ir modernios rusų literatūros pradininku. Poeto kūrybos žanrai labai įvairūs – jis kūrė poemas, dramos kūrinius, eilėraščius, pasakas. Vyresnės kartos atstovai puikiai prisimena eiliuotą romaną „Eugenijus Oneginas“, o vaikai ir jaunimas mielai skaito „Pasaką apie žvejį ir žuvelę“.

Pamoką, kurioje dalyvavo Raudondvario gimnazijos 9b klasės mokiniai, vedė rusų kalbos mokytoja Loreta Juškienė.

Susipažinę su bibliotekoje eksponuojama paroda „A. Puškino kūryba“, mokiniai išklausė mokytojos pasakojimą apie poeto gyvenimą ir kūrybą, kūrybos vertimus į lietuvių kalbą, poeto sąsajas su Lietuva. Mokinius ypač sudomino faktas, kad Vilniuje tuokėsi ir Markučiuose gyveno jaunesnysis poeto sūnus Grigorijus su žmona Varvara. Jie ten ir palaidoti. Manoma, kad Vilniuje caras Petras I krikštijo poeto prosenelį Ibrahimą Hanibalą.

Mokiniai buvo aktyvūs pamokoje: raiškiai skaitė ištraukas iš poemos „Ruslanas ir Liudmila“, vertė kūrinį į lietuvių kalbą ir ieškodami tikslesnės ir gražesnės verčiamo žodžio išraiškos mokėsi ir įtvirtino naujus žodžius.

Raudondvario bibliotekos vyr. bibliotekininkė
V. Žiūkienė