Pradinis Naujienos Saulėtekio bibliotekoje - vasario atgarsiai

Saulėtekio bibliotekoje - vasario atgarsiai

Saulėtekio bibliotekoje - vasario atgarsiai
Saulėtekio bibliotekoje - vasario atgarsiai

Saulėtekio bibliotekoje vasario mėnesis gausus renginiais: mėnesio pradžioje minėjome mylimiausios vaikų poetės - Z. Gaižauskaitės gimimo dieną, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną - Vasario 16-ąją bibliotekoje pasitikome su smagiomis kūrybinėmis dirbtuvėlėmis, o Tarptautinę gimtosios kalbos dieną bibliotekos lankytojai dalyvavo dailyraščio konkurse. Ir visus šiuos šventinius renginius vaikinavo smagios ir triukšmingos Užgavėnės.

Minint rašytojos Z. Gaižauskaitės gimimo dieną Saulėtekio bibliotekoje vyko skaitymų popietė skirta šiai taip vaikų pamėgtai poetei. Patys vaizdingiausi, šviesiausi ir šilčiausi žodžiai sklido iš vaikų lūpų skaitant autorės eilėraštukus: „Dėkoju, seneli“, „Ta dainelė - aš pati“, „Vasaros vėjas“, „Grybų košė“. Skaitant Z. Gaižauskaitės knygelę „Po saulutės delnu“ buvo išrinkti trys labiausiai vaikams patikę eilėraštukai: „Spindulys“, „Kepa močiutė pyragą“, „Eglutė“. Poetės tekstai tokie skambūs, vaizdingi ir šviesūs, pavyzdingai sueiliuoti... Akivaizdu, kad poetė puikiai moka „prisijaukinti“ bei sukurti jaukų ir šildantį vaiką supantį pasaulį. Subtiliai „paliečiami“ ir tarsi naujai papildomi, labai svarbūs jauniems skaitytojams įvairiausi gamtos reiškiniai, paukšteliai ir gyvūnėliai.

Artėjant Vasario 16-ąjai bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvėlės „Myliu savo šalį“, kurių metu vaikai papuošė širdeles tautinės vėliavos spalvomis.

Pasitinkant Tarptautinę gimtosios kalbos dieną bibliotekoje buvo suorganizuotas dailyraščio konkursas „Poezijos pilnatis“, kurio metu konkurso dalyviai nurašinėjo tekstus iš Bernardo Brazdžionio kūrybos. Taip kartu paminėta ir lietuvių literatūros klasiko Bernardo Brazdžionio gimimo diena. Konkurso tikslas buvo parodyti lietuvių kalbos unikalumą, originalumą, žodžio prasmingumą.

Na, o vasarį paliekame su įspūdinga, be galo linksma ir nuotaikinga švente - Užgavėnėmis. Juokų krėtimas ir kaimynų lankymas Užgavėnėse yra būtini, kaip ir juokas, dainos, džiugesys, linksmybės bei svarbiausias paprotys - karšti blynai kepami lauke.

Saulėtekio bibliotekos
vyr. bibliotekininkė Gutijera Steponaitienė