Pradinis Naujienos Viešojoje bibliotekoje - pirmosios tarpbibliotekinės „Lego robotų“ varžybos

Viešojoje bibliotekoje - pirmosios tarpbibliotekinės „Lego robotų“ varžybos

Viešojoje bibliotekoje - pirmosios tarpbibliotekinės „Lego Robotikos“ varžybosViešojoje bibliotekoje - pirmosios tarpbibliotekinės „Lego Robotikos“ varžybos
Viešojoje bibliotekoje - pirmosios tarpbibliotekinės „Lego Robotikos“ varžybos

Technologijoms žengiant į priekį sparčiai Lietuvoje vystosi ir robotika. Šiandien itin plačiai naudojami pramoniniai ir buitiniai paslaugų robotai - dulkių siurbliai, žoliapjovės. Ypač paplitęs robotų naudojimas medicinoje, vandenynų bei planetų tyrinėjimui. Prisidedant prie jaunų žmonių technologinių, kūrybiškumo kompetencijų ugdymo ir tarpusavio bendradarbiavimo 2017 metų vasario 24 d. viešojoje bibliotekoje vyko pirmosios šiais metais „Lego robotų“ varžybos, kuriose dalyvavo net 12 komandų iš Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir jos padalinių.

Varžybose dalyvavusios komandos buvo suskirstytos į pogrupius, kurie tarpusavyje varžėsi dėl nugalėtojų titulo. Varžyboms itin atsakingai ruošęsi moksleiviai su sukonstruotais bei suprogramuotais robotais turėjo įveikti varžybų organizatorių parengtas 2 rungtis: „Juodoji linija“ ir „Robotų sumo“. „Juodos linijos“ rungtį greičiausiai pravažiavo „Robotukų“ komanda iš Piliuonos bibliotekos. Po pirmosios rungties renginio dalyvių laukė antroji - pati emocionaliausia ir smagiausia rungtis - robotų sumo varžybos, pelniusi daugiausia varžybų dalyvių ir žiūrovų ovacijų. Iš pažiūros robotų sumo kovotojų užduotis atrodo gana paprasta - išstumti priešininką už žaidimų aikštelės linijos, tačiau iš kitos pusės, kaip ir bet kuri rungtis, taip ir sumo kovos turi savo niuansų. Antroje rungtyje - „Robotų sumo“ įveikusios priešininkų komandas prizines vietas iškovojo ir geriausiai šioje rungtyje pasirodė viešosios bibliotekos komanda „Robo-zoidai“, užėmusi pirmąją vietą, antrąją vietą užėmė Lapių bibliotekos komanda „Lapinai“, trečiąją - Zapyškio bibliotekos komanda „Zapai“. Dėkojame visiems Lego robotų varžybų dalyviams, komandų treneriams ir sveikiname šių varžybų nugalėtojus!

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Ž. Kazakevičienė