Pradinis Naujienos Išrinkta akcijos „Metų knygos rinkimai 2016“ knyga nugalėtoja!

Išrinkta akcijos „Metų knygos rinkimai 2016“ knyga nugalėtoja!

Išrinkta akcijos „Metų knygos rinkimai 2016“ knyga nugalėtoja!
Išrinkta akcijos „Metų knygos rinkimai 2016“ knyga nugalėtoja!

Vasario 22 d. Raudondvario bibliotekoje vyko akcijos „Metų knygos rinkimai 2016“ baigiamasis renginys, kuriame dalyvavo jaunieji bibliotekos lankytojai. Vaikams buvo pristatyta akcijos „Metų knygos rinkimuose 2016“ vaikų kategorijoje išrinkta geriausia knyga - Selemono Paltanavičiaus pasaka „Maži ežiuko sapnai“.

Selemono Paltanavičiaus pasakoje „Maži ežiuko sapnai“ ežiukas, keliaudamas per sapnus, susipažįsta su pasauliu. Gal jo nuotykiai ir nėra kuo nors išsiskiriantys, tačiau kelionė sapne jau savaime ypatinga ir realybę susieja su stebuklu. Pasakojimas ne tik šiltas ir jaukus, bet ir tikslingas, švarus, neperkrautas, lydimas švelnaus humoro, gamtos gyvenimo faktai pateikiami profesionaliai ir išradingai. Renginio metu buvo skaitomos ir inscenizuojamos ištraukos iš visų akcijoje dalyvavusių knygų. Bibliotekoje eksponuota akcijos metu kūrybinėse dirbtuvėlėse sukurtų vaikų darbelių paroda. Džiaugiamės jaunųjų skaitytojų aktyviu dalyvavimu Metų knygos rinkimuose, o ypač mus pradžiugino patys mažiausieji – Raudondvario lopšelio-darželio „Riešutėlis“ ugdytiniai, kurie ne tik lankėsi bibliotekoje vykusiuose renginiuose, bet ir knygos rinkimų akciją sėkmingai integravo į ugdomąją veiklą darželyje.

Visą sausio mėnesį bibliotekoje ir darželyje organizuotuose renginiuose dalyvavę vaikai su auklėtojomis grupėse skaitė ištraukas iš knygelių: „Meškis ir žąsis“, „Maži ežiuko sapnai“, „Filmukai“. Susižavėję knygelėje „Meškis ir žąsis“ pavaizduota nepaprasta draugystės istorija vaikai darželyje paskelbė draugiško meškiuko dieną. Ryto rato metu pasakojo apie savo meškiukus, žaidė, vaidino, klausėsi ir dainavo daineles. Kūrybinėse dirbtuvėlėse vaikai piešė ir aplikavo meškiukus ir ežiukus, o namie su tėveliais balsavo už labiausiai patikusią knygelę.

Metų knygos rinkimų akcija baigėsi, tačiau knygų penketukas bibliotekoje neužsibuvo - iškeliavo pas nespėjusius jų perskaityti mažuosius skaitytojus.

Raudondvario bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Vanda Žiūkienė