Naujienos

Viešojoje bibliotekoje buvo rašomas Nacionalinis diktantas

Viešojoje bibliotekoje buvo rašomas  Nacionalinis diktantas

Visus lietuvių kalbos mylėtojus, norinčius pasitikrinti savo kalbos žinias, kartu su Nacionalinio diktanto organizatoriais ir projekto partneriais vasario 24 d. kvietėme į Kauno rajono savivaldybės viešąją biblioteką rašyti jau dešimtą kartą organizuojamą Nacionalinį diktantą.

Nacionalinis diktantas - tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas, kurio pagrindinis tikslas - paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. VšĮ „Pilietinės minties instituto“ organizuojamas Nacionalinis diktantas buvo transliuojamas per LRT radiją ir internetu. Dėl raštingiausiojo vardo varžomasi keliose kategorijose - raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Pernai Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 8000 žmonių. Nacionalinis diktantas organizuojamas kartu su ilgamečiais projekto partneriais - DELFI, LRT, Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos paštu, aktyviai kviečiančiu visus neabejingus gimtosios kalbos mylėtojus prisidėti prie lietuviško žodžio saugojimo. Lietuvos pašto generalinės direktorės Linos Minderienės teigimu: „Nacionalinio diktanto rašymas nėra vien tik gimtosios kalbos gramatikos žinių patikra. Tai mūsų bendrystės puoselėjimas, kurį kuriame per kalbą. Kasmet vis didėjantis Nacionalinį diktantą rašančiųjų būrys įrodo, kad meilė gimtajai kalbai mus vienija“. Diktanto tekstas bus paskelbtas vasario 27 dieną svetainėse www.diktantas.lt, DELFI ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais). Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

Džiaugiamės, kad ir Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Nacionalinį diktantą rašančiųjų skaičius kasmet didėja. Ypač dideliu aktyvumu pasižymi moterys, o savo lietuvių kalbos žinias pasitikrinti norinčiųjų amžiaus amplitudė labai plati - nuo devynerių sulaukusio bibliotekos skaitytojo iki 85 metų amžiaus dalyvio, kuris į biblioteką rašyti Nacionalinį diktantą atvyko kartu su savo anūku. Beje, pastarasis Nacionalinį diktantą rašė pirmą kartą. Tai puiki galimybė pagalvoti apie svarbiausias lietuviškas vertybes, proga kartu susiburti draugams, kolegoms, kaimynams, bendruomenei. Raštingiausieji piliečiai dalyvaus antrame ture, kol bus išrinkti patys geriausieji.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
B. Ruzgienė