Pradinis Naujienos Viešojoje bibliotekoje minime rašytojos Ievos Simonaitytės metus

Viešojoje bibliotekoje minime rašytojos Ievos Simonaitytės metus

Viešojoje bibliotekoje minime rašytojos Ievos Simonaitytės metus
Viešojoje bibliotekoje minime rašytojos Ievos Simonaitytės metus

Vasario 13 d. viešosios bibliotekos Vaikų centre vyko užsiėmimas skirtas paminėti Ievos Simonaitytės 120-ąsias gimimo metines. Ieva Simonaitytė buvo žymiausia Klaipėdos krašto rašytoja, kilusi iš neturtingų lietuvininkų. Skaityti ir rašyti pramoko savarankiškai, padedama motinos. Jos kūryboje atskleidžiama Mažosios Lietuvos buitis, užfiksuotos tradicijos, tarmės.

Seimas, įvertindamas tai, kad Ieva Simonaitytė yra paskutinioji Mažosios Lietuvos metraštininkė, unikali, talentinga rašytoja, savo kūriniuose vaizdavusi išskirtinius lietuvninkų likimus ir garsinusi Klaipėdos krašto etnografinį savitumą, 2017-uosius paskelbė Ievos Simonaitytės metais. Kartu su Garliavos Jonučių progimnazijos 4 klasės mokiniais ir juos atlydėjusia mokytoja Žaneta Žypryte naudodamiesi elektroninėmis skaityklėmis skaitėme ištrauką iš elektroninėje „Vyturio“ bibliotekoje patalpintos elektroninės I. Simonaitytės knygos - „Vilius Karalius“. Tiesa, po ištraukos skaitymų su moksleiviais aptarėme ir kitus šios autorės kūrinius ir jos kūrybinio palikimo svarbą Lietuvai.

Antroje užsiėmimo dalyje turėjome interaktyvią kelionę po Mažąjį senąjį Lietuvių liaudies buities muziejų, kuriame moksleiviai varžėsi kas greičiau ir geriau atsakys į klausimus, susijusius su senojo miestelio buitimi. Geriausiai pasirodę užsiėmimo dalyviai buvo apdovanoti bibliotekos dovanomis. Užsiėmimą pabaigėme aktyviai sportuodami prie žaidimų konsolės „XBOX“ priedo „Kinect“.

Vyr. bibliotekininkė Ž. Kazakevičienė
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka