Pradinis Naujienos Saugesnio interneto diena Vandžiogalos, Vilkijos ir Eigirgalos bibliotekose

Saugesnio interneto diena Vandžiogalos, Vilkijos ir Eigirgalos bibliotekose

Saugesnio interneto diena Vilkijos bibliotekoje
Saugesnio interneto diena Vilkijos bibliotekoje

Saugesnio interneto diena yra organizuojama INSAFE tinklo kiekvienais metais pirmąjį vasario mėnesio antradienį. Lietuvoje ši diena, kurią paskelbė Europos Komisija ir Saugesnio interneto centrų tinklas, minima 14 kartą, siekiant paskatinti jaunus viso pasaulio žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu ir mobiliaisiais telefonais. Šiais metais Saugesnio interneto dienos tema „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!". Prisijungiant prie šios gražios visuotinės iniciatyvos Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose buvo organizuotos įvairios edukacijos, diskusijos, integruotos pamokos, interaktyvių žaidimų popietės, skirtos susipažinti moksleivius su internete slypinčiais pavojais bei informuoti apie įvairių organizacijų ir įstaigų veiksmus, stiprinant nacionalinį vaikų apsaugos koordinavimą.

Vasario 7 d. Vilkijos bibliotekos vaikų abonemento vyr. bibliotekininkė J. Bačėnienė  apsilankiusi LPF ,,Nemuno krašto vaikai“ globos namuose gausiai susirinkusiems globos namų auklėtiniams pasakojo apie saugų elgesį internete ir aptarė būdus kaip apsaugoti vaikus nuo neteisėto ir žalingo interneto turinio. Užsiėmimo pabaigoje vaikai sprendė užduotis bei piešė piešinius saugaus interneto tema. Eigirgalos bibliotekoje vykusioje popietėje „Kaip saugiai elgtis internete?" dalyvavę Voškonių dienos centro lankytojai - 3-7 klasių moksleiviai klausėsi pranešimo apie saugų elgesį internete ir dalyvavo Eigirgalos vyr. bibliotekininkės D. Venslovienės inicijuotoje diskusijoje ne tik apie interneto naudą, bet ir internete slypinčius pavojus.

Vasario 9 dieną į Vandžiogalos bibliotekoje susirinkę moksleiviai dalyvavo vyr. bibliotekininkės Audronės Montvydienės organizuotoje viktorinoje ,,Ar esi saugus internete?" Pasidalinę į dvi komandas moksleiviai atsakinėjo į klausimus apie internete plintančius kompiuterio virusus bei elgesį gavus įtartiną laišką ir t.t.

Taip nuotaikingai, informatyviai ir turiningai paminėta saugesnio interneto diena Kauno rajono savivaldybės bibliotekose buvo siekiama atkreipti jaunų žmonių dėmesį į saugų elgesį internete. Juk internetas nėra tik internetiniai žaidimai, socialiniai tinklai, patyčias skatinantys straipsniai ar betiksliai pokalbiai su mažai pažįstamais žmonėmis, bet visų pirma tai neišsenkantis žinių šaltinis, kuris gali būti labai naudingas mokantis ar kuriant įvairius dalykus, tik reikia mokėti juo saugiai naudotis.