Naujienos

Viešojoje bibliotekoje nuotaikinga popietė „Kaip saugiai elgtis internete?“

Viešojoje bibliotekoje nuotaikinga popietė „Kaip saugiai elgtis internete?“

Vasario 7 dieną minėjome Europos nacionalinio saugesnio interneto centrų tinklo „INSAFE“ inicijuotą Tarptautinę saugesnio interneto dieną, kuri Lietuvoje minima jau vienuoliktąjį kartą. Šių metų tema - „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto“. Šia iniciatyva siekiama paskatinti viso pasaulio žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu ir išmaniaisiais telefonais.

Popietėje „Kaip saugiai elgtis internete?“ kartu su Garliavos Jonučių progimnazijos 3 klasės mokiniais ir juos atlydėjusia mokytoja Reda Zasčiurinskiene žaidėme interaktyvų edukacinį žaidimą, skirtą susipažinti su internete slypinčiais pavojais. Antroje užsiėmimo dalyje kalbėjome apie tai, kodėl yra svarbu minėti šią dieną, aptarėme pagrindinius dalykus, kurių nedera pamiršti naršant virtualioje erdvėje. Kiekvienam užsiėmimo dalyviui buvo padalintos trumpos atmintinės kaip saugiai elgtis internete, kad ne tik patys žinotų, bet ir supažindintų savo draugus. Nepamirštant ir to fakto, kad šie metai yra paskelbti Sporto metais, užsiėmimo pabaigoje sportavome prie žaidimų konsolės „XBOX“ priedo „Kinect“.

Internetas šiandien tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, todėl būkime vieningi, mokykimės ir mokykime kitus elgtis internete saugiai. Ir svarbiausia - netylėkime, jeigu matome blogus dalykus vykstančius aplink mus.

Ž. Kazakevičienė
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka