Naujienos

Bibliotekoje startuoja projektas „Pasitikrink kultūros istorijos žinias!“

Bibliotekoje startuoja projektas „Pasitikrink kultūros istorijos žinias!“

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos viena iš pagrindinių veiklos sričių - skatinti įvairaus amžiaus ir socialinių grupių gyventojus daugiau skaityti, kelti skaitymo prestižą. Pradedame vykdyti projektą „Pasitikrink kultūros istorijos žinias!“. Projektas, kurį remia Lietuvos kultūros taryba, bus vykdomas nuo 2017 vasario iki 2017 gruodžio mėnesio. Jis pakvies Kauno rajono jaunimą ir vyresnio amžiaus bendruomenės narius į aktyvias skaitymo veiklas, kurios įvairiais būdais populiarins knygą ir skaitymą. Projektu skatinsime naujas skaitymo aktyvumo formas, organizuosime susitikimus ir diskusijas su įvairių mokslo šakų literatūros autoriais, kviesime į jų knygų pristatymus. 

Projektas įgyvendins naują skaitymo aktyvumo formą - Kauno rajono miestelių ir kaimų bendruomenių narius kviesime dalyvauti pristatytų knygų žinių mūšiuose. Garliavos, Vilkijos, Ringaudų, Raudondvario, Kačerginės, Batniavos, Ilgakiemio ir Ežerėlio miestelių ir kaimų žinių mūšių dalyviai turės galimybę atvykti į Kauno rajono savivaldybės viešąją biblioteką, kurioje vyks susitikimai su knygų autoriais. Pristačius visas knygas ir jų autorius vyks Žinių mūšiai dviem etapais. Žinių mūšiai numatomi 2017 metų lapkričio ir gruodžio mėnesiais. Pirmas etapas - miestelių ir kaimų bibliotekose vykstančiuose žinių mūšiuose dalyvaus pirmo etapo dalyviai. Laimėję pirmą etapą dalyviai bus pakviesti į antrą žinių mūšio etapą. Antrasis etapas vyks Viešojoje bibliotekoje - Garliavoje.

Protų mūšio tema „Pasitikrink kultūros istorijos žinias!“ yra neatsiejama nuo projekto tikslų. Dalyviai žaidimo metu turės atsakyti į pačius įvairiausius klausimus iš istorijos, kultūros paveldo, architektūros, etnografijos mokslo sričių. Pateikti klausimai suteiks galimybę varžytis: nežinantys tikslaus atsakymo į klausimus turės galimybę juos išmąstyti.

Knygos „Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos“ pristatymas ir susitikimas su Libertu Klimka -vasario 9 d. 17:30 val. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto 21, Garliava).