Naujienos

Saulėtekių bibliotekoje prabėgo sausis

Saulėtekių bibliotekoje prabėgo sausis

Saulėtekių bibliotekoje vyko popietė skirta Sausio 13-sios įvykiams paminėti. Tai istorinė Lietuvos diena. Laisvės gynėjų diena, 1991-aisiais nusinešusi 14 gyvybių.... daugiausia – sulaukusiųjų kiek per 20 metų. Istorinės dienos minėjimas – tai laikas dar kartą prisiminti žuvusiųjų, kurie po mirties apdovanoti Vyčio Kryžiaus ordino Didžiuoju Kryžiumi, pavardes.

Kūrybinių dirbtuvėlių „Aš prisimenu kodėl mes esame laisvi" metu vyko diskusija „Kiek jaunimui svarbu žinoti, kodėl Sausio 13-oji visuose kalendoriuose yra spalvingai išryškinta"... privalo ne tik įsiminti šią datą, bet ir žinoti, kokia svarbi ji Lietuvai. Tai – Lietuvos vienybės, stiprybės, meilės Tėvynei simbolis. Svarbu tiems, kurie tų įvykių nematė, negalėjo dalyvauti ginant Lietuvos garbę, laisvę, orumą. Laikui bėgant daugelį dalykų pamirštame per darbų gausą, nuolatinį skubėjimą, kasdieninę rutiną, bet šios datos jokiu būti negalime nustoti minėję, nes tai, ką sukūrė mūsų tėvai bei seneliai, privalome saugoti, tausoti ir niekada nepamiršti. Svarbu visuomenėje ugdyti meilę Tėvynei ir patriotiškumą, nes tik taip galėsime kurti Lietuvos ateitį.

Taip pat bibliotekoje vyko vaikų knygų kūrėjo Rimo Valeikio knygelės „UNA mato taip!" skaitymai, kurie buvo be galo linksmi, nuotaikingi, žaismingi ir prasmingi!

Istorija apie Uną - mažą mergaitę, kuri pasaulį matė kitaip, kurią atlikti svarbios užduoties į Žemę atsiuntė pasakų pasaulio valdovas: „-Žmonėms jau visai prastai! Kaip blogai jie mato pasaulį!- kartą šūktelėjo valdovas...". Lydima robotuko Terminatoriaus ir šunyčio kailyje pasislėpusios mielos pabaisos Belzebubo, ji patiria nepaprastų nuotykių ir pavojingų išbandymų. Tačiau net piktoji ragana jai pasirodo nebaisi, nes Una turi stebuklingą galią matyti TIK GERUS DALYKUS....

Tai svarbi žinia, kad viskas pasaulyje priklauso nuo to, kaip mes į jį žvelgiame. Pasaulį matyti pro Gerumo Akinius nėra taip jau sunku, o kartu su Una vaikams tai padaryti įdomiau ir lengviau. Tai nuostabi nuotykių knygelė, žaisminga ir neįpareigojanti. Bet Labai šviesi ir turinti gražią bei prasmingą ir gilią mintį.