Pradinis Naujienos Fotoalbumo „Atlaidai“ sutiktuvės viešojoje bibliotekoje

Fotoalbumo „Atlaidai“ sutiktuvės viešojoje bibliotekoje

Renginio plakatas
Renginio plakatas

Fotomenininkas, fotografijos klasikas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Romualdas Požerskis, intensyviai kuriantis ir šiandien, ką tik grįžęs iš kūrybinės kelionės Bangladeše, viešojoje bibliotekoje pristatė ką tik išleistą fotoalbumą „Atlaidai". Menotyrininkas T. Pabedinskas apie fotomenininką bene labiausiai išgarsinusią, ilgai brandintą fotografijų ciklą „Atlaidai", kuris atgulė į fotoalbumą, kalbėjo kaip apie brandžiausią nuotraukų seriją įėjusią į Lietuvos istoriją, kuri kelia išgyvenimus, pateikia menininko poziciją ir jausmus. Fotomenininkas A. Macijauskas sveikindamas savo bičiulį, nuoširdžiai džiaugėsi naujo albumo sutiktuvėmis: „aš atėjau į šventę. Fotoalbumas „Atlaidai"-tai aukso gabalas fotografijos istorijoje." Fotomenininkas R. Požerskis susitikime pasakojo apie didžiulį darbą rengiant fotoalbumą, kuris tęsėsi metus-iš penkiolikos tūkstančių negatyvų reikėjo atrinkti du šimtus, kurie geriausiai atspindėtų fotografuojamą žmogų, laikmetį. Pasidomėjus, kodėl buvo pasirinkta tokia tema, fotomenininkas atsakė: "ši nuotraukų serija-tai dvasinio gimimo forma, tai tema kuri sužavėjo savo spalvomis, kvapais, emocijomis".

Renginyje dalyvavę fotomenininkai- Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas G. Česonis ir R. Puišys, sveikino R. Požerskį su nauju leidiniu, kuris papildys gausią menininko fotoalbumų seriją.

Džiaugiamės fotomenininkų-R. Požerskio ir A. Macijausko dovanotais leidiniais, kurie papildys gausius bibliotekos fondus.