Naujienos

Integruotoje lietuvių kalbos pamokoje - elektroninės „Vyturio“ bibliotekos pristatymas

Integruotoje lietuvių kalbos pamokoje – elektroninės „Vyturio“ bibliotekos pristatymas

Sausio 19 dieną viešojoje bibliotekoje vykusioje integruotoje lietuvių kalbos pamokoje Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos 6 klasės moksleiviams pristatyta elektroninė „Vyturio“ biblioteka.

Seniausia Lietuvoje specializuota vaikų ir jaunimo literatūros leidykla „Vyturys“, kuriam laikui dingusi iš kultūros lauko, atgimsta šį kartą - elektroninėje erdvėje. Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka 2017 metais savo skaitytojams suteikia galimybę naudotis elektronine „Vyturio“ biblioteka, kurioje galima pasirinkti elektronines knygas vaikams ir jaunimui iš daugiau nei 400 „Vyturio" katalogo knygų.

Vyr. bibliotekininkė R. Vasauskaitė integruotoje pamokoje dalyvavusius Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos 6 klasės moksleivius ir juos lydėjusias mokytojas: lietuvių kalbos mokytoją metodininkę - Ritą Pauliukaitienę ir lietuvių kalbos vyr. mokytoją Valdą Bakanienę supažindino su „Vyturio“ elektronine biblioteka: pristatė elektroninėje bibliotekoje esančių knygų kategorijas, demonstravo kaip atlikti kūrinių paiešką bei papasakojo apie prieigos prie elektroninės bibliotekos galimybes jungiantis iš namų ir bibliotekos. Po pažinties su elektroninės „Vyturio“ bibliotekos katalogu naudodamiesi elektroninėmis knygų skaityklėmis moksleiviai skaitė M. Twain „Tomo Sojerio nuotykius“. Elektroninės „Vyturio“ bibliotekos kataloge moksleiviai sudaro ir daugybę lietuvių autorių kūrinių. Skaitytojai, prisijungę prie „Vyturio“ svetainės per viešosios bibliotekos bevielio ryšio tinklą, elektronines „Vyturio“ bibliotekos knygas gali skaityti nemokamai per asmeninius mobiliuosius įrenginius bei kompiuterius (planšetinius, nešiojamus).

Net ir tie skaitytojai, kurie iki šiol mieliau rinkosi popierines knygas, patikino, kad tai iš tiesų labai patogus ir paprastas būdas skaityti elektronines knygas, kadangi knygos „keliauja“ visur kartu su Tavimi - tereikia jas „susikrauti" į savo išmaniuosius telefonus ar planšetinius kompiuterius. Tuos, kurie dar neišbandė elektroninės „Vyturio" bibliotekos raginame nedelsti ir patys įsitikinsite kaip tai paprasta ir patogu, nes Jūsų mėgstamos knygos visada bus lengvai prieinamos!

Maloniai kviečiame naudotis elektronine „Vyturio“ biblioteka!

Kauno raj. savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
R. Vasauskaitė