Naujienos

Viešojoje bibliotekoje „Greitojo rašymo kompiuteriu konkursas“, skirtas Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti

„Greitojo rašymo kompiuteriu konkursas“

2017 m. sausio 17 d. viešosios bibliotekos Vaikų centre vyko „Greitasis rašymo kompiuteriu konkursas“, skirtas Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. Jame dalyvavo Garliavos Jonučių progimnazijos 8 klasės moksleiviai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Virginijos Vasiliauskienės.

Naudojant kompiuterius labai dažnai nenaudojame lietuviškų raidžių, žodžius mėgstame sutrumpinti ar neretai įterpiame net nelietuviškų žodelių. Moksleiviai poromis varžėsi kas greičiau gali taisyklingai parašyti kompiuteriu žodžius naudodami lietuviškas raides. Geriausiai konkurse pasirodę ir surinkę daugiausiai taškų moksleiviai buvo apdovanoti bibliotekos įsteigtais prizais. Kitų konkurso dalyvių už aktyvų dalyvavimą laukė saldžios dovanėlės.

Garliavos Jonučių progimnazijos moksleiviai apžiūrėjo ir dvi žymaus Lietuvos fotomenininko Romualdo Požerskio parodas: „Atlaidai“ ir „Mažasis Alfonsas“, kurios viešojoje bibliotekoje bus eksponuojamos iki mėnesio pabaigos.

„Ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių tvirtumu gyvuoja tautos, bet daugiausia išlaikydamos ir vartodamos savo kalbą“ (M. Daukša). Gerbkime, mylėkime, saugokime savo kalbą, rašykime taisyklingai!

Kauno rajono savivaldybės Viešoji biblioteka vyr. bibliotekininkė
Ž. Kazakevičienė