Pradinis Naujienos Metų knygos vaikams rinkimai Raudondvario bibliotekoje

Metų knygos vaikams rinkimai Raudondvario bibliotekoje

Metų knygos vaikams rinkimai Raudondvario bibliotekoje
Metų knygos vaikams rinkimai Raudondvario bibliotekoje

Jaunieji Raudondvario bibliotekos lankytojai aktyviai dalyvauja Vaikų metų knygos rinkimų akcijoje. Gruodžio mėnesį bibliotekoje apsilankę Raudondvario lopšelio-darželio „Riešutėlis“ auklėtiniai buvo itin smalsūs ir žingeidūs. Susipažinę su bibliotekoje esančiomis knygomis vaikai itin domėjosi Metų knygos rinkimuose dalyvaujančių knygų vaikams penketuku.  

Grožėdamiesi S. Paltanavičiaus knygos „Maži ežiuko sapnai“ iliustracijomis, vaikai įdėmiai klausėsi auklėtojos Vaidos Ivanavičiūtės skaitomų istorijų apie mažąjį ežiuką ir patys deklamavo eilėraščius apie ežiukus, o grįžę į darželį kūrybinėse dirbtuvėlėse kūrė savitus ežiukus.

Jau keletą metų iš eilės dalyvaujame akcijoje „Metų knygos“ rinkimai, kurios metu pristatydami geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius skatiname vaikus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra. Su knygų vaikams penketuku susipažįsta ir už labiausiai patikusią knygą balsuoja dažniausiai bibliotekoje besilankantys Raudondvario A. ir A. Kriauzų mokyklos-darželio ir Raudondvario gimnazijos moksleiviai. Vieni skaitytojai dėl istorijos apie ypatingąją dryžuotą Kiškiukę ir įdomias užduotis knygelėje balsuoja už J. Baltrukonytės knygą „Filmukai“, kitiems labiau imponuoja A. Jurašiaus knygoje „Akmenukų pasakos“ aprašytos išmintingų akmenukų istorijos, o treti balsuoja už G. Morkūno „Traškančias žvaigždes“.

Šiais metais ypač džiaugiamės dideliu skaitytojų aktyvumu ir dalyvavimu Metų knygos vaikams rinkimuose. Jaunieji skaitytojai turi nuomonę ir atsakingai balsuoja. Įdomu, kuri knyga taps nugalėtoja?

Raudondvario bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Vanda Žiūkienė