Naujienos

Kulautuvos bibliotekoje rytmetys vaikams „Po pasakos sparnu“

 Kulautuvos bibliotekoje rytmetys vaikams „Po pasakos sparnu“

Gruodžio 2 dieną į Kulautuvos biblioteką kartu su mokytoja Simona Juozapavičiene atvykusių ikimokyklinukų žvilgsniai krypo į lietuvių ir kitų šalių autorių pasakų knygas! Žinia, jog pasakos nėra šiuolaikinio žmogaus išradimas, o atkeliavo iš seniausių laikų tautosakos koridoriais šiandien jau nebestebina nieko.

Pasakos - tai kūriniai, kurie formuoja vaiko asmenybę ir labiausiai atitinka vaikui priimtiną pasaulio supratimą. Klausydamasis pasakų vaikas ne tik susitapatina su pasakų veikėjais, bet ir perima jų moralės nuostatas, mąstymo ir veikimo  būdus. Padedami bibliotekos darbuotojos ir mokytojos mažieji bibliotekos lankytojai išsirinko labiausiai patinkančias knygutes ir klausydamiesi jiems skaitomų pasakų kartu su knygų herojais leidosi į nuotykių kupinas „keliones“ po pasakų šalis.

Vaikams taip patiko klausytis skaitomų pasakų, jog vienos pasakos motyvais suvaidino trumpą spektakliuką „Ropė“. Po nuotaikingų vaidinimų vaikai tęsė pažintį su biblioteka: klausėsi vyr. bibliotekininkės Nijolės Laurynienės pasakojimo apie bibliotekoje teikiamas paslaugas, vartydami enciklopedijas, žodynus, gamtos pažinimo ir istorines knygas susipažino su bibliotekos fondais. Visgi pasakos - pati efektyviausia priemonė tokio amžiaus vaikų asmenybės formavimuisi, ugdanti jų kūrybiškumą, vaizduotę, kalbinius įgūdžius bei leidžianti suprasti emocijų pasaulį ir bendravimo mechanizmus.  

Kulautuvos bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Nijolė Laurynienė