Naujienos

Karmėlavos bibliotekoje pilietinė iniciatyva „Tolerancijos paukštis“, skirta tarptautinei tolerancijos dienai paminėti

Pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos paukštis“ moksleivių darbų paroda

Lapkričio 16 -oji - Tarptautinė tolerancijos diena. Šią dieną, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmones, įvairiose šalyse organizuojami renginiai, skirti ugdyti toleranciją, gebėjimą suprasti kitus ir pakantumą.  

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau keturioliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios - Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje.

Pilietinės iniciatyvos tikslai:

• išsiaiškinti bei prisiminti žodžio Tolerancija reikšmę;

• aptarti su mokiniais temą, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius mokiniai prisimena;

• rasti ir aptarti XX a. istorijos pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei. Paanalizuoti, kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam, kitokiam;

• aptarti XX a. Lietuvos istorijos faktus (nacių okupaciją ir sovietinės okupacijos laikotarpius) rasti tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius mūsų Lietuvos istorijoje ar jos vertinime.

Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis - PAUKŠTIS. Paukščio simbolis dažnai sutinkamas įvairiose religijose ir kultūrose. Balto paukščio reikšmė: meilė, tyrumas, atnešama gera žinia, taika ir t. t. Tolerancijos žodis nereiškia meilės ar taikos. Tai – pakantumas kitam, kitokiam, esančiam šalia.

Minint šią dieną Karmėlavos bibliotekoje apsilankę Karmėlavos gimnazijos moksleiviai kartu su Tolerancijos ugdymo centro koordinatore, istorijos mokytoja M. Vitkauskaite - Valantikoniene ir etikos mokytoja L. Kuncevičiene žiūrėjo filmus, diskutavo apie toleranciją tarp kitaip jaučiančių ir mąstančių žmonių ir gamino savo Tolerancijos paukštį. Pilietinėje iniciatyvoje „Tolerancijos paukštis“ dalyvavusių moksleivių sukurti paukščiai dar kartą patvirtino, kad tolerancijos niekada nebus per daug... Karmėlavos bibliotekoje eksponuojama moksleivių darbų paroda veiks iki gruodžio 9 d.

Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė
D. Jankauskienė