Naujienos

Keramikos paslaptys Daugėliškių bibliotekoje

Kūrybinis užsiėmimas - bandome prisijaukinti molį

Lapkričio 20 dienos popietę Daugėliškių bibliotekoje vyko keramikos edukacinis - kūrybinis susitikimas su keramike ir pedagoge Kristina Alšauskiene.

Kristina Alšauskienė gyvena Kauno rajone, Neveronyse. Kaune yra įkūrusi Keramikos dienos centrą AK, kuriame vyksta edukacinės programos „Keramikos paslaptys“ visoms amžiaus grupėms. Čia menininkė atveria molio paslaptis, supažindina su dekoratyvine keramika ir kviečia pabendrauti, išgerti arbatos puodelį ir tuo pačiu kažką sukurti.

Daugėliškių bibliotekoje pristatydama savo keramikos darbus ir ieškodama tarp susirinkusiųjų bendraminčių menininkė sakė, kad „turbūt neklystu manydama, kad Jūsų mėgstamiausia kava iš puodelio, kurį susikūrėte ar sukursite savo rankomis, o akis mėgsta „pasivaikščioti“ neįprastos formos ir linijos paveiksle. Mes tikrai žingsniuojame ta pačia linkme - keramikos keliu. Jis užburia, įtraukia į kūrybinį procesą tiek profesionalą, tiek pradedantįjį, tiek nieko apie keramiką nežinantįjį. Keramika ypatinga tuo, kad geba savyje sujungti daugybę meno rūšių. Todėl ji man artima“ - tęsė pasakojimą keramikė ir pedagogė Kristina Alšauskienė.

Išdalijusi darbo priemones viešnia pakvietė savo rankomis sukurti kalėdinį žaisliuką - mozaiką sau ar savo artimiesiems. Kūrybinio užsiėmimo metu, kuris virto dvejomis valandomis poilsio nuo kasdienybės, ramybe ir susikaupimu, dalyviai dalijosi mintimis apie rankdarbius, uždavė daug klausimų apie įvairių keramikos darbų gaminimo techniką. Šis kūrybinis užsiėmimas padėjo geriau pažinti save ir kitus, skatino laisvumą, ugdė kūrybinę vaizduotę, suteikė gyvenimo džiaugsmo, leido patirti malonumą ir tapo savotiška terapija bibliotekoje.

Daugėliškių bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Nijolė Bačiūnienė