Naujienos

Elvyros Bakšienės tapybos darbų, poezijos ir akmenų kolekcijos pristatymas Šlienavos bibliotekoje

Elvyros Bakšienės tapybos darbų, poezijos ir akmenų kolekcijos pristatymas Šlienavos bibliotekoje

Suaugusiųjų švietimo savaitės metu Šlienavos bibliotekoje vyko Samylų bendruomenės narės Elvyros Bakšienės tapybos, poezijos ir akmenų kolekcijos pristatymas.

Pasak pačios autorės E. Bakšienės, „didelis noras piešti atsirado dar prieš mokyklą. Eidama į pirmą klasę nusižiūrėjusi iš mamos maldaknygės nupiešiau Aušros Vartų Dievo Motiną – Mariją. Nunešusi į mokyklą piešinį padaviau mokytojai, kad parašytų pažymį, bet mokytoja tik pažiūrėjusi liepė neštis namo ir niekam nerodyti. Buvo toks metas, ėjo 1951-ieji... Tobulėti šioje srityje nebuvo sąlygų, todėl savo svajonės išsipildymo laukiau visą gyvenimą! Tapyti pradėjau tik 2015 metais, kuomet pažįstama dailininkė pakvietė į studiją, kur įgijau žinių ir dar labiau išaugo noras tapyti“.

Apie kitą savo pomėgį - rašymą ponia Elvyra pasakoja atvirai: „1994 metais pradėjo plaukti pilni laivai minčių, todėl pradėjau jas užrašinėti. 2002 metais Vilniuje P. Kalibato individuali įmonė „Petro Ofsetas“ 200 egzempliorių tiražu išleido mano 50-ies eilėraščių knygelę „Čia nieko amžino“. Ir tai dar ne pabaiga“, - tęsė pašnekovė. Prakalbus apie dar vieną jos aistrą - kolekcionuoti akmenis, moteris mintimis sugrįžo į 1994-uosius :„rinkti ir kolekcionuoti akmenis pradėjau 1994 metais. Nebuvo tokios dienos, kad nepareičiau pilnom kišenėm ar saujom akmenų. Kolekcijoje - nuo vos įžiūrimo žirniuko iki sunkiai atkeliamo. Su keliais eksponatais dalyvavau „Amatų dienose", kur net pati nesitikėdama sulaukiau didelio lankytojų susidomėjimo“.

Kalbėti apie šią talentingą asmenybę ir vardinti jos pomėgius galima ilgai. Be išvardintų veiklų ponia Elvyra nuo 1965 metų dainuoja Samylų kultūros centro chore „Žaisa“ ir ansamblyje „Lyra“. „Dainoje - taika, ramybė, meilė, susitikimai, išsiskyrimai... Mane ji neša iki dangaus“ - tai ponios Elvyros žodžiai. Į parodos atidarymą Šlienavos bibliotekoje pasveikinti autorės susirinko gausus būrys meno mėgėjų: pirmoji mokytoja, klasės draugas, giminės ir pažįstami, bendraminčiai. Susirinkusius savo dainomis džiugino vakaro svečias - Vladas Karpavičius, kuris pažadėjo sukurti dainų ponios Elvyros eilių posmais. Toks nuoširdus ir atviras buvo mūsų susitikimas su E. Bakštiene, kurio metu klausydamiesi jos pasakojimų ir apžiūrėdami jos tapybos darbų parodą geriau pažinome ir pačią ponią Elvyrą.

Šlienavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Elena Grušienė