Naujienos

Suaugusiųjų švietimo savaitę Sitkūnų ir Linksmakalnio bibliotekose vykusius kūrybinius užsiėmimus vainikavo Batniavos bibliotekoje pražydę „popieriniai sodai“

Suaugusiųjų švietimo savaitę kūrybiniai užsiėmimai Sitkūnų bibliotekoje

Lapkričio 14-20 dienomis vyko jau septynioliktoji Suaugusiųjų švietimo savaitė „Mokymosi spalvos“. Kauno rajono Batniavos, Linksmakalnio ir Sitkūnų bibliotekose visą savaitę vyko kūrybiniai užsiėmimai, kuriuose suaugusieji kūrė floristines puokštes, dekoravo vazonėlius, tapė ant vandens ir netgi mokėsi padaryti „popierinius sodus“.

Suaugusiųjų švietimo savaitę į Sitkūnų bibliotekoje organizuotus kūrybinius užsiėmimus atvykusios moterys mokėsi kurti floristines puokštes ir dekoruoti vazonėlius.

Linksmakalnio bibliotekoje suaugusiųjų švietimo savaitė prasidėjo meno terapija - tapybos ant vandens užsiėmimais. Lapkričio 16 dieną bibliotekos lankytojai susirinkę Linksmakalnio laisvalaikio salėje padedami vilnos meistrės V. Mainienės mokėsi iš vilnos pasigaminti apveltą muilą ir sagę. Paskutinysis suaugusiųjų švietimo savaitei skirtas renginys į biblioteką sukvietė tuos, kuriems patinka molis. Užsiėmime dalyvavę moterys lipdė įvairias dekoracijas, vazonėlius ir muilines.

Lapkričio 18 dienos popietę rankdarbių mėgėjos skubėjo į Batniavos biblioteką. Šio susitikimo tema - „Popieriniai sodai“. Apžiūrėjusios gausią rankdarbių knygų parodą ir susipažinusios su „popierinių sodų“ gaminimo technika ir priemonėmis, užsiėmimo dalyvės drąsiai pačios ėmėsi šio kruopštaus darbo. Pasiskaičiavę kiek ir kokio dydžio trikampių reikės būsimo „sodo“ gamybai moterys susikomponavo „sodo“ formą. Tiesa, tai buvo bene sudėtingiausia „popierinio sodo“ gamybos proceso dalis. Sekantis darbas - prisikarpyti popierinių formų ir jomis dekoruoti „sodą“. Kaip teigė užsiėmimo dalyvavės, tai malonus ir netgi raminančiai veikiantis užsiėmimas! Pasidariusios po dviejų aukštų „sodelį“ ir perpratusios jo gamybos technologiją kiekviena užsiėmimo dalyvė turėdama laiko „auginti“ jį iki norimo dydžio galės namuose. Užsiėmimą baigėme diskusija apie namų dekoravimą artėjant gražiausioms metų šventėms. Apžiūrėdamos vienos kitų sukurtus darbelius moterys neslėpė susižavėjimo ir dėkojo bibliotekos darbuotojoms už surengtus užsiėmimus, kurių metu sukurtomis dekoracijomis galės pasipuošti savo namus.