Naujienos

Šiaurės šalių bibliotekų savaitę Zapyškio ir Ringaudų bibliotekose nuotaikingi skaitymai apie ateitį ir pažintis su Mėlynąja planeta

Šiaurės šalių bibliotekų savaitę Ringaudų bibliotekoje nuotaikingi skaitymai apie ateitį ir pažintis su Mėlynąja planeta

Dangus vis dažniau apsiniaukia negailėdamas darganoto oro, medžiai susigėdę savo nuogumo, ruošiasi žiemos miegui. Taip norisi šilumos, jaukumo, šviesos, norisi šventės. Šventę, kupiną geros nuotaikos ir gražių minčių savo mylimiems skaitytojams minint Šiaurės šalių bibliotekų savaitę, padovanojo Zapyškio ir Ringaudų bibliotekos darbuotojos, pakvietę moksleivius apsilankyti bibliotekoje.

Su žibintais rankose į šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginį „Ateitis šiaurės šalyse“ lapkričio 17 d. atvyko Zapyškio vaikų darželio auklėtiniai su auklėtoja V. Kriaučiūniene. Jaukioje žvakių šviesoje klausėmės pasakų, vaidinome ir žiūrėjome filmą „Coliukė“.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitės nekantriai laukė ir Ringaudų bibliotekos lankytojai. Šiaurės šalių bibliotekų savaitę, puoselėjančią garsinį skaitymą, šiaurietišką pasakojamąją tradiciją ir literatūrą sudaro dvi dalys: „Auštant“ (skaitymas balsu vaikams) ir „Sutemų valanda“ (skaitymas balsu suaugusiems). Ringaudų pradinės mokyklos antrų klasių moksleiviai drauge su mokytojomis Janina Revinskiene, Ingrida Norkaitiene ir Vilma Cickevičiene apsilankė Ringaudų bibliotekoje ir kaip tūkstančiai kitų Šiaurės ir Baltijos šalių vaikų skaitė ištraukas iš islandų rašytojo Andri Snaer Magnason knygos „Mėlynosios planetos istorija“. Vaikus labai sudomino Mėlynosios planetos istorija, tad kas nutiko toliau, jie sužinos perskaitę visą knygą.