Naujienos

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė „Ateitis šiaurės šalyse“ Pagynės bibliotekoje

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė „Ateitis šiaurės šalyse“ Pagynės bibliotekoje

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė - tai renginys, kuriame sutartu laiku tūkstančiuose Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekų, mokyklų, ikimokyklinio ugdymo ir kitose kultūros ir švietimo įstaigų vyksta Šiaurės šalių literatūros skaitymai.

Šiais metais Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema - „Ateitis“, o pati savaitė Šiaurės šalyse rengiama jau 20-tą, Baltijos šalyse - 19-tą kartą. Prie didžiulio įvairių tautų skaitytojų būrio prisijungia ir Pagynės bibliotekos lankytojai.

Lapkričio 15 d. susirinkę į bibliotekoje vaikams skirtus skaitymus jaukioje žvakių šviesoje klausėmės dviejų mergaičių - Saulės ir Gintarės skaitomų ištraukų iš skaitymams rekomenduojamų Šiaurės šalių rašytojų knygų: S. Hole „Garmano vasara“ ir T. Janson „Tėtis ir jūra“.

Lapkričio 17 d. bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės „Įsivaizduojant ateitį“, kurių metu dalyviai smėlio laikrodyje piešė savo dabartį ir ateitį. Kitą dieną vaikai dalyvavo viktorinoje „Pažink Šiaurės ir Baltijos šalis“. Nežinoję atsakymų į viktorinoje pateiktus klausimus apie šiaurės šalis moksleiviai informacijos ieškojo ne tik internete, bet ir bibliotekoje esančiuose žinynuose ir enciklopedijose. Su susižavėjimu klausęsi skaitytų Šiaurės šalių rašytojų kūrinių moksleiviai namo iškeliavo ne tik nešini šių autorių knygomis, bet ir kiekvienas Šiaurės šalių bibliotekų savaitėje dalyvavęs moksleivis buvo apdovanotas atvirlaiškiu.

Pagynės bibliotekos vyr. bibliotekininkė
G. Ščiukauskaitė