Naujienos

Šiaurės šalių bibliotekų ir suaugusių švietimo savaitė Užliedžių bibliotekoje

Suaugusių švietimo savaitei skirta popietė „Rudens mozaika“

Jau tradicine tapusią Šiaurės šalių bibliotekų savaitę pradėjome lapkričio 14 dieną, skaitydami ištraukas iš norvegų rašytojo Stiano Hūlės apysakos „Garmano vasara“. Susipažinę su pagrindiniu knygos herojumi - šešiamečiu berniuku, išgyvenančiu dėl savo mažų nesėkmių ir besibaiminančiu artėjančio meto, kai teks išeiti į mokyklą, skaitymuose dalyvavę Užliedžių pradinės mokyklos ketvirtos klasės moksleiviai pasakojo kokių baimių jie turėjo ir kaip jautėsi pirmąją dieną mokykloje.

Nuotaikinga, bet kartu ir priverčianti susimąstyti apie ateitį Garmano istorija moksleiviams labai patiko. Po diskusijų susipažinti su kitais šiaurės šalių rašytojais ir jų kūriniais moksleiviai turėjo galimybę apsilankydami bibliotekoje eksponuojamoje parodoje „Šiaurės šalių rašytojų kūryba vaikams“. Parodoje moksleiviai susipažino su naujais skandinavų šalių rašytojų kūriniais bei atpažino ir jau skaitytas šiaurės šalių rašytojų knygas.

Ketvirtadienį į Užliedžių laisvalaikio salę susirinkęs suaugusiųjų būrelis dalyvavo suaugusių švietimo savaitei skirtoje popietėje „Rudens mozaika“. Su renginio dalyviais mintimis apie spalvų reikšmę ir įtaką mūsų gyvenime dalinosi renginio viešnia - psichoterapeutė Elena Karpenko. Pasirinkę patinkančią ir nuotaiką atitinkančią spalvų paletę padedami dailininkės Lenos Kauffeld renginio dalyviai mokėsi „lieti“ bei derinti tarpusavyje spalvas. Dailininkės Lenos Kauffeld teigimu visi šie nutapyti piešiniai - tarsi mūsų sielos veidrodis: vienų - lengvi ir eklektiški, kitų - sodrūs ir sunkūs. Užliedžių neįgaliųjų klubo „Bitutės“ ir Užliedžių laisvalaikio salės bendrai įgyvendinamas projektas pritraukiantis daugybę spalvų terapija besidominčių žmonių, didžiulio bibliotekos lanytojų dėmėsio sulaukė iir šį kartą. Popietės dalyviai patikino, kad jiems labai patiko ne tik „lieti“ spalvas, bet ir buvo itin įdomu sužinoti, ką apie jų dabartinę savijautą byloja jų tapyti piešiniai.

Užliedžių bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Virginija Stancelienė