Pradinis Naujienos Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2016 m. „Ateitis“

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2016 m. „Ateitis“

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2016
Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2016

Lapkričio 14–20 dienomis daugelyje Šiaurės šalių bibliotekų minima Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2016 m. Šiemet savaitės tema – „Ateitis Šiaurės šalyse". Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų centro bibliotekininkės savaitę pradėjo rekomenduojamo teksto vaikams skaitymais.

Lapkričio 14 d. į biblioteką atskubėjo Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos trečios klasės mokiniai, lydimi mokytojos Jadvygos Vaičienės. Vaikai sužinojo apie Šiaurės šalių bibliotekų savaitę, jos idėją, tradicijas ir degant žvakei skaitė vaikams rekomenduojamą tekstą – Stiano Holes „Garmano vasara". Ištraukoje, kurią iš norvegų kalbos vertė Ieva Elenbergienė, veiksmas vyksta paskutinę vasaros dieną, būsimam pirmokui ruošiantis pradėti lankyti mokyklą. Tekste pradinių klasių mokiniai atrado panašią į savo patirtį: kaip jie jautėsi ir ką galvojo dieną prieš tai, kai pradėjo eiti į mokyklą. Aktyviausi trečios klasės mokiniai išsipasakojo, kaip jie jautėsi prieš pradėdami eiti į mokyklą. Visi popietės dalyviai gavo suvenyrinį Šiaurės šalių bibliotekų savaitės atviruką ir tušinuką, grožėjosi ir skaitinėjo knygas iš parodos „Skaitykime Šiaurės šalių rašytojų kūrybą!"

Lapkričio 16 d. bibliotekoje svečiavosi vaikų literatūros tyrinėtojas, vertėjas, vadovėlių autorius doc. dr. Kęstutis Urba. Gerbiamas Kęstutis Urba taip pat yra Tarptautinės vaikų knygos tarybos (IBBY) Lietuvos skyriaus pirmininkas, žurnalo „Rubinaitis“ steigėjas ir redaktorius. Kęstutis Urba skaitė paskaitą vaikams ir paaugliams apie teigiamą skaitymo poveikį „Kodėl skaityti? Ką skaityti?“. Renginio dalyviai sužinojo daug naudingos informacijos apie pačią geriausią jiems rekomenduojamą literatūrą. Šis susitikimas – tai projekto, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija, „Biblioterapija: atrask save-2" dalis.

Lapkričio 17 d. bibliotekos Vaikų centre paaugliai skaitė jiems rekomenduojamą Deboros hansen Kleist novelę „Naftos stebuklas“, kurią iš užsienio kalbos išvertė Agnė Ranonytė. Aštuntos klasės mokiniai iš Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos kartu su  mokytoja Regina Jasukaitiene rado panašumų tarp dabarties situacijos Lietuvoje ir tekste aprašytos istorijos. Po skaitymų paaugliai rašė laiškus į ateitį: kokie jie bus po 5 metų ir kokia bus Lietuva.

Neringa Pakalnytė
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka