Naujienos

Vaikai Garliavoje dalyvauja Šiaurės šalių bibliotekų savaitėje

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2016

Lapkričio 14–20 dienomis daugelyje Šiaurės šalių bibliotekų minima Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2016 m. Šiemet savaitės tema – „Ateitis Šiaurės šalyse". Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų centro bibliotekininkės savaitę pradėjo rekomenduojamo teksto vaikams skaitymais.

Lapkričio 14 d. į biblioteką atskubėjo Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos trečios klasės mokiniai, lydimi mokytojos Jadvygos Vaičienės. Vaikai sužinojo apie Šiaurės šalių bibliotekų savaitę, jos idėją, tradicijas ir degant žvakei skaitė vaikams rekomenduojamą tekstą – Stiano Holes „Garmano vasara“. Ištraukoje, kurią iš norvegų kalbos vertė Ieva Elenbergienė, veiksmas vyksta paskutinę vasaros dieną, būsimam pirmokui ruošiantis pradėti lankyti mokyklą. Tekste pradinių klasių mokiniai atrado panašią į savo patirtį: kaip jie jautėsi ir ką galvojo dieną prieš tai, kai pradėjo eiti į mokyklą. Aktyviausi trečios klasės mokiniai išsipasakojo, kaip jie jautėsi prieš pradėdami eiti į mokyklą. Visi popietės dalyviai gavo suvenyrinį Šiaurės šalių bibliotekų savaitės atviruką ir tušinuką, grožėjosi ir skaitinėjo knygas iš parodos „Skaitykime Šiaurės šalių rašytojų kūrybą!“

Kviečiame dalyvauti ir kituose Šiaurės šalių bibliotekų savaitės 2016 m. renginiuose vaikams ir paaugliams:

  • Lapkričio 16 d. 13 val. Konferencijų salėje Susitikimas su vaikų literatūros tyrinėtoju, vertėju Kęstučiu Urba. / Projektas „Biblioterapija: atrask save - 2“. Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir LR Kultūros ministerijos.
  • Lapkričio 17 d. 11 val. Vaikų centre Ištraukų iš paaugliams rekomenduojamo Selma Lagerliof romano „Portugalijos karalius“ skaitymai naudojantis el. skaityklėmis ir diskusija apie tėvų ir vaikų santykius.
  • Lapkričio 17 d. 13 val. Vaikų centre Paaugliams rekomenduojamos Deboros Hansen Kleist novelės „Naftos stebuklas“ skaitymas (iš jaunųjų Grenlandijos rašytojų novelių rinkinio „Allatta! 2040“) ir laiškų į ateitį rašymas.
  • Lapkričio 18 d. 12 val. Vaikų centre Vaikams rekomenduojamo teksto iš Stiano Holes knygos „Garmano vasara“ skaitymas ir iliustracijų kūrimas pagal perskaitytas knygas (naudojantis planšetiniais kompiuteriais).

Kviečiame dalyvauti.

Neringa Pakalnytė
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka