Naujienos

Raudondvario bibliotekoje viktorina vaikams ir paaugliams „Pažįstamas - nepažįstamas Raudondvaris" ir spalvingų moliūgėlių paroda

Raudondvario bibliotekoje viktorina vaikams ir paaugliams „Pažįstamas - nepažįstamas Raudondvaris“

Raudondvario bibliotekoje visą spalio mėnesį vyko viktorina vaikams ir paaugliams „Pažįstamas - nepažįstamas Raudondvaris“. Viktorinos organizatorius džiugino ne tik nuolatinių bibliotekos lankytojų susidomėjimas, bet ir aktyvus bendradarbiavimas su Raudondvario gimnazija.

Istorijos mokytoja Jūratė Labuckienė viktorinos dalyviams paruošė klausimų ir užduočių apie Raudondvario praeitį, istorinius paminklus ir įžymius šio krašto žmones. Bibliotekoje buvo surinkta ir parengta vaizdinė medžiaga apie Raudondvarį: fotoalbumai, knygos, informaciniai leidiniai. Viktorinoje dalyvavo 5a, 6a, 6b ir 6c klasių moksleiviai, kuriuos atlydėjo mokytojos: Albina Vinciūnienė, Simona Mikalauskienė, Daiva Mačiulytė ir Loreta Juškienė. Dirbdami individualiai ir grupėmis viktorinos dalyviai ieškojo atsakymų į pateiktus klausimus. Vieni informacijos ieškojo internete, kiti - knygose, informaciniuose leidiniuose, treti - sprendė kryžiažodį, o ketvirti - rengė S. Stanevičiaus pasakėčios „Arklys ir meška" pristatymą. Atlikę paskirtas užduotis viktorinos dalyviai vieni kitiems pristatinėjo rezultatus. Viktorinoje dalyvavę moksleiviai susipažino su Raudondvario istorija ir sužinojo daug įdomių faktų apie grafus Tiškevičius ir jų herbą, apie Raudondvario dvarą ir jo pastatus, apie Raudondvario bažnyčią, mokyklą, institutą, rezistentų kapines, Kazio Veverskio tiltą, kompozitorių J. Naujalį ir rašytoją V. Dautartą. Visi viktorinos dalyviai už aktyvų dalyvavimą buvo apdovanoti knygų skirtukais.

Moliūgėlių paroda Raudondvario bibliotekoje

Jau savaitę Raudondvario bibliotekos lankytojų žvilgsnį traukia neįprasta paroda – spalvingi, besišypsantys moliūgėliai. Tai spalio mėnesio pabaigoje bibliotekoje vykusios edukacinės valandėlės „Moliūgėlio grožio šventė" rezultatas. Jaunieji bibliotekos skaitytojai kartu su Kauno rajono Garliavos meno mokyklos Raudondvario filialo 5 klasės mokiniais padedami mokytojos Rimutės Skučienės išgražino, išdailino moliūgėlius. Pasidžiaukime visi kartu šiais spalvingais kūriniais !

Raudondvario bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Vanda Žiūkienė