Naujienos

Jaunieji programuotojai varžėsi smagiose LEGO robotų varžybose

LEGO robotų varžybos

Įgyvendinant projektą „Atrask save informacinių technologijų (IT) pasaulyje" lapkričio 17 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Kauno rajono moksleivių Lego robotų varžybos, kuriose dalyvavo 9 moksleivių komandos iš viešosios bibliotekos ir 5 jos padalinių: Zapyškio, Ežerėlio, Lapių, Ringaudų ir Domeikavos bibliotekų.

Į varžybas, kuriose varžėsi moksleivių sukonstruoti ir užprogramuoti robotukai, susirinko gausus dalyvių ir palaikančių draugų bei artimųjų būrys.

Tiesa, „Lego robotikos" užsiėmimus bibliotekoje lankantiems moksleiviams šios varžybos jau antrosios. Drąsiausieji moksleiviai savo jėgas išbandė dalyvaudami viešojoje bibliotekoje spalio mėnesį organizuotose mini robotų varžybose, kuriose dalyviams teko įveikti vieną rungtį – „juodą liniją".

Šioms varžyboms moksleiviai itin atsakingai ruošęsi moksleiviai su sukonstruotais bei suprogramuotais robotais turėjo įveikti varžybų organizatorių parengtas 2 rungtis: „juodoji linija" ir „robotų sumo".

Pirmojoje varžybų rungtyje - „ Juodoji linija" prizines I – III-ąją vietas pasidalino ir nugalėtojais tapo viešosios bibliotekos komandos: „Lego profai" , „Perkūnas" ir „Lapinai".

Pati emocionaliausia ir smagiausia pasirodė robotų sumo rungtis, pelniusi daugiausia varžybų dalyvių ir žiūrovų ovacijų. Iš pažiūros robotų sumo kovotojų užduotis atrodo gana paprasta – išstumti priešininką už žaidimų aikštelės linijos, tačiau iš kitos pusės, kaip ir bet kuri rungtis, taip ir sumo kovos turi savo niuansų. Antroje rungtyje - „Robotų sumo" įveikusios kitas komandas I ir II-ąją vietas pasidalino Ringaudų bibliotekos „Ring Robo" ir Ežerėlio bibliotekos komandos.

Sveikiname nugalėtojus ir didžiuojamės jaunaisiais kūrėjais!

R. Vasauskaitė
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka