Pradinis Naujienos Viešojoje bibliotekoje prasidėjo projekto „Mano gatvės istorija 360 laipsnių kampu“ edukaciniai užsiėmimai moksleiviams

Viešojoje bibliotekoje prasidėjo projekto „Mano gatvės istorija 360 laipsnių kampu“ edukaciniai užsiėmimai moksleiviams

Projekto „Mano gatvės istorija 360 laipsnių kampu“ edukaciniai užsiėmimai moksleiviams
Projekto „Mano gatvės istorija 360 laipsnių kampu“ edukaciniai užsiėmimai moksleiviams

Spalio 27 d. viešojoje bibliotekoje bendradarbiaujant su Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešąją biblioteka vyko pirmasis projekto „Mano gatvės istorija 360 laipsnių kampu" dalyvių susitikimas.

Projekto vykdytojai - Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos atstovai užsiėmimo dalyviams pristatydami projekto veiklas akcentavo, kad tai projektas, skirtas vaikų ir jaunimo informacinių technologijų, meninių ir bendrųjų gebėjimų ugdymui, siekiant įtraukti juos į vietinės bendruomenės veiklas bei skatinti domėtis savo gyvenamąja aplinka, kultūra, istorija. Specialiai projektui įkurtoje mobilioje studijoje su naujausia programine įranga moksleiviai mokysis fotografuoti, retušuoti panoramines (360 laipsnių) nuotraukas bei naudojant pačių surinktą medžiagą, montuoti ir kurti panoraminius turus. Mokymų dalyvių surinkta ir apdorota vaizdinė, garsinė, rašytinė medžiaga bus naudojama virtualiai ekskursijai po pasirinktą rajono gatvę sukurti. Projekto sumanytojų teigimu planuojama parengti vieną Kauno miesto ir rajono gyvenvietes jungiantį maršrutą, kuris apimtų ne tik architektūros paminklus, bet supažindintų su toje vietovėje gyvenančiais žymiais žmonėmis, primintų vietos istoriją ar nukreiptų į kitus įdomius objektus: garvežių depą, piliakalnius ir pan. Vaizdams fiksuoti bus naudojamos panoraminės nuotraukos, pateikiančios vaizdą 360 laipsnių kampu taip suteikdamos erdvės bei buvimo toje vietoje pojūtį. Kauno technologijos universiteto dėstytojai - Tomas Blažauskas ir Tomas Valatkevičius susirinkusiems kalbėjo apie virtualios realybės pritaikymo sritis ir demonstravo 360 laipsnių kampu fotografuojančią fotokamerą. Užsiėmime dalyvavę Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos 7 klasės moksleiviai lydimi mokytojos Nijolės Fokienės turėjo galimybę išbandyti ir virtualios realybės akinius. Projekto eigoje sukurtas virtualus turas bus pristatomas vietos bendruomenei. Virtualaus turo peržiūrai papildomos progaminės įrangos naudojimas suteiks virtualios realybės jausmą, neleidžiantį stebėtojui likti nuošalyje. Sulaukęs didžiulio moksleivių susidomėjimo projektas tęsis iki metų pabaigos.

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka
 vyr. bibliotekininkė R. Vasauskaitė