Pradinis Naujienos Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pristatytas projektas „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022"

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pristatytas projektas „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022"

Projekto „Kaunas – Euopos kultūros sostinė 2022“ pristatymas
Projekto „Kaunas – Euopos kultūros sostinė 2022“ pristatymas

Spalio 18 d. projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komanda Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pristatė projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ paraišką. Inicijuodami atvirus susitikimus su miesto ir rajono kultūrine bendruomene, paraiškos rengėjai šiuo metu formuoja būsimos programos strateginius tikslus ir programą.

Europos kultūros sostinės vardas kasmet suteikiamas ne daugiau kaip vienam miestui kiekvienoje iš dviejų valstybių narių. 2022 metais teisę vienam miestui suteikti šį vardą yra gavusi Lietuva ir Liuksemburgas. „Siekdami Europos kultūros sostinės titulo per pastaruosius metus dirbome ir padarėme tikrai daug. 2014 metais pradėta rengti paraiška šiemet buvo pristatyta tarptautinei žiuri komisijai, kuri išklausiusi Klaipėdos, Anykščių, Jonavos, Plungės ir Rokiškio savivaldybių pateiktų paraiškų pristatymus priėmė galutinį verdiktą – dėl Europos kultūros sostinės titulo lieka varžytis Kaunas ir Klaipėda“, - pristatydama projekto paraišką mintimis dalinosi projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ vadovė Virginija Vitkienė. Lietuvos miestų pateikti projektai buvo vertinti pagal šešis kriterijus: meninė projekto kokybė, jo sąsaja su bendra miesto vystymosi strategija, kaip miestas matomas Europos kontekste, įgyvendinimo gebėjimai, atsižvelgiant į turimą infrastruktūrą, valdžios įsitraukimas ir sugebėjimas įtraukti bendruomenę, vadybinis potencialas. Galutinis verdiktas, kuris Lietuvos miestas taps 2022 metų Europos kultūros sostine, bus paskelbtas 2017 metų pavasarį. Kauno miesto savivaldybė paraišką teikia drauge su Kauno rajonu. Kauno miestas projektui yra numatęs 12 mln. eurų, Kauno rajonas – dar 4 mln. eurų. Pretenduodami į Europos kultūros sostinės titulą, idėjos iniciatoriai siekia skatinti pozityvius miesto ir jo gyventojų pokyčius, bendruomeniškumą, gyventojų įsitraukimą į kultūrines veiklas, didinti kultūros paslaugų pasiūlą ir kokybę mieste, tarptautinį ir regioninį Kauno bendradarbiavimą. „Šis titulas - tai unikali galimybė miestui ir miestiečiams per kultūros kūrimą ir aktyvų dalyvavimą atrasti, sustiprinti ir įtvirtinti naują tapatybę: išryškinti privalumus, atrasti ir susikurti tradicijas, pamėgti save, kaimynus ir savo miestą, atsiverti Europai ir atrasti Europą savyje“- susirinkusiems Kauno rajono savivaldybės įstaigų, bendruomenių ir įvairių organizacijų atstovams pristatydama projektą kalbėjo projekto vadovė Virginija Vitkienė.

Vyr. bibliotekininkė Regina Vasauskaitė
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka