Naujienos

Bibliotekoje moksleiviai mokosi kino meno ir patys kuria filmus!

Bibliotekoje moksleiviai mokosi kino meno ir patys kuria filmus!

Įpusėjus projektui „Atrask save informacinių technologijų (IT) pasaulyje“ viešojoje bibliotekoje į neformalaus ugdymo „Lego robotikos“, „Vaizdo technologijų“ ir „Darbo su planšetiniais kompiuteriais“ užsiėmimus ir integruotas pamokas su didžiuliu užsidegimu renkasi A. Mitkaus pagrindinės mokyklos moksleiviai.

Medijų filosofijos magistrė, Juozo Gruodžio konservatorijos garso režisūros mokytoja, KTU Socialinių, humanitarinių ir menų fakulteto kino muzikos dėstytoja Milda Drejerienė teorinių - praktinių užsiėmimų metu moksleivius supažindina su filmų žanrų įvairove bei moko filmų kūrimo ir montavimo subtilybių. Įgytas teorines žinias moksleiviai sėkmingai taiko praktiniuose užsiėmimuose: naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais moksleiviai kuria ir redaguoja garso įrašus, mokosi filmuoti ir montuoti trumpametražius filmukus. Bibliotekos darbuotojos R. Vasauskaitės ir projekto rėmėjo - Roko Subačiaus dėka įkurtose filmų dirbtuvėlėse moksleiviai turi unikalią galimybę išbandyti savo jėgas kurdami ne tik trumpametražius trimatės animacijos filmukus, bet ir patys tapti filmų režisieriais ir kūrėjais! Su grafinio dizaino ypatumais moksleivius supažindinęs ir lankstinukus, skrajutes bei plakatus mokęs kurti R. Subačius stebėjosi vaikų kūrybiškumu ir išradingumu. Šiuose užsiėmimuose itin ryški dviejų skirtingų veiklų - tai naujų technologijų ir meno sintezė. Tobulinant informacines technologines kompetencijas kartu ugdomos moksleivių iniciatyvumo ir kūrybingumo kompetencijos. Ypač aktyviai šiuose veiklose dalyvaujantys vyresniųjų 5-10 klasių moksleiviai pasidžiaugė, kad užsiėmimų metu taikant naujausias programines vaizdo technologijas jie mokosi to, ko dar nėra tekę daryti mokykloje per informacinių technologijų užsiėmimus!

Dėka projekto „Atrask save informacinių technologijų (IT) pasaulyje“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, viešojoje bibliotekoje vykstančiuose užsiėmimuose ir integruotose pamokose Garliavoje nuo šių metų rugpjūčio mėnesio apsilankė daugiau nei 150 vaikų. Šie neformalaus ugdymo užsiėmimai vyksta ne tik Garliavos, bet ir Ežerėlio, Domeikavos, Lapių, Zapyškio, Piliuonos ir Ringaudų bibliotekose.

R. Vasauskaitė
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka