Naujienos

Informacinių technologijų įgūdžius moksleiviai viešojoje bibliotekoje tobulina kurdami filmukus ir programuodami robotus

Lego robotikos užsiėmimai viešojoje bibliotekoje

Įgyvendinant projektą „Atrask save informacinių technologijų (IT) pasaulyje" intensyviai viešojoje bibliotekoje vykstantys neformalaus ugdymo „Lego robotikos " „Vaizdo technologijų " ir „Darbo su polanšetiniais kompiuteriais" užsiėmimai sulaukia vis daugiau susidomėjusių moksleivių dėmesio.

Kasdien į bibliotekoje vykstančius užsiėmimus atvyksta iš kitų Kauno rajono mokyklų ir net iš Kauno miesto moksleiviai, norintys įgyti ar patobulinti robotikos, modeliavimo ir programavimo įgūdžius. Sukurtomis inovatyviomis informacinių technologijų teikiamomis paslaugomis bibliotekoje džiaugiasi ne tik moksleiviai, jų tėvai, bet ir mokytojai, su kuriais moksleiviai dalinasi įgytomis žiniomis programavimo srityje.

Bibliotekos darbuotojų ir projekto rėmėjų - Kauno rajono Garliavos Jonučių progimnazijos mokytojos Vilmos Gedvilienės padedami „Lego robotikos“ užsiėmimus viešojoje bibliotekoje lankantys moksleiviai mokosi robotų modeliavimo, konstravimo ypatumų, naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais susipažįsta su programavimu ir kuria programas savo surinktiems robotams.

Vyresniųjų klasių moksleiviai kartu su dėstytoja M. Drejeriene gilinasi į filmų kūrimo, scenarijaus rašymo procesus. Ir nors šių užduočių atlikimas reikalauja daug pastangų, labiausiai moksleivius džiugina pasiekti rezultatai!

R. Vasauskaitė
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka