Pradinis Naujienos

edukacijos 3

Biblioteka visiems

biblioteka visiems kvb 2

Nuo 2020 m. lapkričio mėn. Lietuvos viešųjų bibliotekų duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus nepaisant mūsų skirtumų ir įvairumo bei simbolizuoja bibliotekų siekį didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją.

Karmėlavos mokiniai mini kraštotyrininko Balio Buračo 125-ąsias gimimo metines

Bibliotekoje lankėsi Balio Buračo gimnazijos ketvirtokai su mokytoja J. Zernoviene. Šį kart kalbėjome apie labai įdomią asmenybę – kraštotyrininką, fotografą, publicistą – Balį Buračą, kurio 125-ąsias gimimo metines švenčia ne tik mokiniai, bet ir muziejininkai, mini visa Lietuva. Šie mokiniai lanko Balio Buračo vardu pavadintą gimnaziją, todėl jiems dar įdomiau sužinoti apie šio kraštotyrininko nuveiktus darbus, nuopelnus ir įdomius faktus iš asmeninio gyvenimo. Fotografas Macijauskas yra pasakęs: „Čiurlionis – tautos dvasia, Buračas-kūnas“.

Skaityti

Vilkijos biblioteka – menininkų traukos centras

Trečiadienio popietę gėlių kompozicijų kūrėjas, tarptautinio floristikos šou „Įkvėpimo naktis“ organizatorius, kasmetinio žemės meno festivalio rengėjas, įvairių iniciatyvų vadovas, knygų apie floristiką ir žemės meną autorius ir Lietuvos floristų asociacijos vadovas Marijus Gvildys tapo Vilkijos bibliotekos puošybos iniciatoriumi. Treti metai iš eilės Marijus kūrybiniais darbai papuošia biblioteką, rengia edukacijas vasaros vaikų užimtumo stovyklose.

Skaityti

Vakar vakare, Raudondvario bibliotekoje, įvyko renginys „Jaunasis rašytojas"

Kai už lango nepaliaujamai blaškėsi vėjas, bibliotekos erdvę užliejo šiltomis emocijomis apgaubta kūryba. Keturi Kauno rajono Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų pradinės mokyklos trečios klasės mokiniai, Vincas Lazauskas, Elena Karpavičiūtė, Laura Gulbinaitė ir Ugnė Ivanauskaitė, dar praėjusių metų gruodžio mėnesį, pradėjo rašyti savo kūrybos knygeles. Nuo vieno puslapio prie kito, vis labiau įsitraukiant į užburiantį kūrybos pasaulį, šie keturi vaikai sukūrė keturias knygeles, kurių pristatymui ir buvo skirtas renginys.

Ramučių bibliotekoje sausio 13–os vakarą

Ramučių bibliotekoje sausio 13–os vakarą susitikti jautriai valandėlei ir dar kartą patirti tą nepakartojamą solidarumo, susivienijimo ir apgintos laisvės jausmą kvietė memoriali – muzikinė kompozicija ,,Neužmiršti‘‘.

Atminties vakaras Rokuose

Tai buvo... Tai neužmirštama...

1991 - ųjų Sausio 13 - oji, kaip ir visas prabėgęs trisdešimtmetis ne tai, ką mes sužinosime iš istorijos vadovėlių, tai įvykiai, kuriuos išgyveno ir prisimena dabar gyvenanti karta.