KRAŠTOTYROS KNYGOS

Kauno rajono gamtos paminklai - Dubravos dvyniai

Dubravos dvyniai

SAMYLŲ SENIŪNIJA

Dubravos eksperimentinėje - mokomojoje miškų urėdijoje, Šilėnų girininkijoje yra kamienais suaugę medžiai - ąžuolas ir pušis. Medžiai taip suaugę, lyg būtų iš vieno kelmo. Aukščiau kamienai išsiskiria. Pušies kamienas ties suaugimu susiplojęs, o ąžuolo šakos įaugusios į pušies kamieną. Tai iš tiesų graži bičiulystė.
Legenda byloja: „Pamilo ąžuolas pušį. Jų draugystės pradžios niekas nežino. Ar kėkštas pamiršo, kur paslėpė gilę, ar voveraitė pametė pušies kankorėžio sėklą. Iš daigelių išaugo medžiai, ir vienas nuo kito neatsitraukė daugiau kaip 150 metų. Laikas vis stipriau glaudė ąžuolėlį prie savo lieknosios pušelės. Taip ir liko kartu visam gyvenimui žaliuoti ir šalti, tyliai ošti ir su vėtromis kovoti".
Pušies aukštis – 31, 5 m, ąžuolo – 28 m. Abiejų medžių apimtis – 3,60 m. 1971 m. medžiai yra paskelbti kaip valstybės saugomas gamtos paveldo objektas, o 1987 m. – priskirti prie respublikinės reikšmės paminklų.

Lit.: Lietuvos gamtos paminklai / Gediminas Isokas. - Vilnius : Mintis, 1995 (Kaunas : Spindulys). - 452, [2] p. : iliustr.