Pradinis Kraštotyros knygos Straipsniai Kauno rajono koplyčios - Digrių koplyčia

Kauno rajono koplyčios - Digrių koplyčia

 20171210 132410

ALŠĖNŲ SENIŪNIJA
Digrių kaimas

Koplyčia stovi 6 km, į šiaurės vakarus nuo Garliavos, netoli Garliavos-Pažėrų kelio. Ją 1859 m. be leidimo pastatė Fredos savininkas Juozapas Godlevskis (Garliauskas). Kartu buvo išmūrytas gyvenamasis namas ir kiti kunigo sodybos pastatai. Konsekruota 1861 m. Paminėta 1865 m. kaip mūrinė, o 1881 m. kad statyta iš plytų, dengta malksnomis, turinti bokštelį, stogas dvišlaitis, dengtas čerpėmis. Koplyčia bebokštė, vienanavė, stačiakampio plano, su tiesia apside ir maža, prie šiaurinio kampo prišlieta zakristija. Zakristija ir atikas veikiausiai buvo pristatyti prieš Pirmąjį pasaulinį karą. Koplyčia pastatyta romantizmo, rekonstruota istorizmo laikotarpiais, todėl turi jų bruožų. Šiuo metu koplyčia stipriai apgriuvusi.

Lit.: Lietuvos sakralinės dailės katalogas / [redakcinė kolegija: A. Gaižutis (pirmininkas) … [et al.]. - Vilnius : Gervelė, 1996-. - T.1, kn.4 antr.: Lietuvos sakralinė dailė.

T. 1 : Vilkaviškio vyskupija
Kn.4 : Aleksoto dekanatas : mokslinių straipsnių rinkinys / Kultūros ir meno institutas, Kultūros paveldo centras ; [sudarytoja ir atsokomoji redaktorė Gražina Marija Martinaitienė]. - 2000 (Vilnius : Petro ofsetas). - 513,[1] p. : iliustr.-P. 96

Nuotr.: Virginijos Tamašauskienės