Pradinis Kraštotyra Straipsniai Kauno rajonas spaudoje - Veterinarija

Kauno rajonas spaudoje - Veterinarija

 2020 

Atimtus šunis šeriančios savivaldybės ėmė kaukti / Simona Viltrakytė. – Iliustr. // Lietuvos rytas. – ISSN 1392-2351. – 2020, spal. 1, p. 1, 5.Apie tai, kad šį rugsėjį Lietuvoje kunkuliavo skandalai dėl prastomis sąlygomis nelegaliose veisyklose laikomų šunų. Keturkojai buvo iš veisėjų konfiskuoti ir perduoti savivaldybių žinion, kol teismas nuspręs, kam toliau teks prižiūrėti šunis. Tačiau didžiules sumas gyvūnams išlaikyti skiriančioms savivaldybėms laukti įgriso – gali nutikti, kad konfiskuoti šunys bus nugabenti po Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) langais. Pirmoji garsiai apie tai prabilo Širvintų r. savivaldybės merė Ž. Pinskuvienė. Straipsnyje pateikti Ž. Pinskuvienės, Kauno r. savivaldybės atstovo R. Stankaus, VMVT komentarai.

Dar vienas maro židinys. – Iliustr. // Valstiečių laikraštis. – ISSN 1021-4526. – 2020, rugpj. 12, p. 5.Apie afrikinio kiaulių maro židinį Kauno r. ūkyje, kuriame savo reikmėms buvo auginamos trys kiaulės. 

Uždaromas „Lesės“ padalinys / KD inf. – Iliustr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2020, rugs. 18, p. 4.Gyvūnų globėjai paskelbė, kad Kauno rajone įsikūrusiame gyvūnų prieglaudos „Lesė“ padalinyje „Laukinė Lesė“ nebebus priimami ir globojami laukiniai gyvūnai, o padalinys bus uždarytas.

 Iš Zoologijos sodo į laisvę / KD, BNS inf. – Iliustr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2020, rugs. 5, p. 13.Kauno rajone iš adaptacinio voljero į laisvę paleisti Lietuvos zoologijos sode užauginti didžiųjų apuokų jaunikliai, kuriems uždėti siųstuvai ir bus fiksuojamos jų skrydžių trajektorijos, judėjimo atstumai.