Kraštotyra

Kvosčiauskas Eimutis

Aktorius

Gimė 1981 m. Vilkijoje, Kauno r.


Mokėsi Vilkijos gimnazijoje. Nuo mažumės sukosi mokyklos dramos studijoje. Baigęs gimnaziją, paskatintas dramos studijos vadovės I.Štilpaitės, įstojo mokytis į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (kurso vadovas Jonas Vaitkus). Baigė aktorinio meistriškumo bakalaurą, mokėsi magistrantūroje, įgijo pedagoginę kvalifikaciją.
Dar studijų metais su studentišku spektakliu „Užribis“, pagal V.Pelevino apsakymą „Mėlynasis užribis“ atvažiavo į Kauno dramos teatrą. Tai buvo jo svajonė, nes labiausiai norėjo vaidinti Kaune. Šiame teatre E.Kvosčiauskas praleido labai daug laiko. Darbas Kaune jį subrandino kaip aktorių, perėmė labai daug patirties iš ten dirbusių aktorių. Pirmasis ryškus žybtelėjimas teatro scenoje buvo Kaune vaidintas „Savižudis“ ( autorius – N.Erdmanas).
Teatras – pagrindinė ir nuolatinė aktoriaus veikla, tačiau mėgsta dirbti ir su jaunimu. Keleri metai dirba su moksleivių klasėmis neformalaus ugdymo organizacijoje „Babilonas“, trejus metus dirbo „Tele bim bam“ mokyklėlėje, „Domino „ teatre dirbo muzikiniame humoro šou „Nr. 1“, Gyčio Ivanausko teatre, O.Korsunovo teatre, Kauno valstybiniame, Lietuvos nacionaliniame teatre, kine, dalyvavo projekte „ Žvaigždžių duetai“. Teko vaidinti festivaliuose Prancūzijoje, Čekijoje, Rusijoje, Vokietijoje.
2007 m. apdovanotas už Antano vaidmenį Mariaus Macevičiaus "Antoskos kartoskos" (rež. Ramunė Kudzmanaitė) Fortunos statulele.
Šiuo metu aktorius gyvena Vilniuje, į Vilkiją grįžta tik švenčių dienomis.

Lit.: E.Kvosčiauskas: „Visur patekau savo jšgomis“ / M.Rudzevičiūtė // Naujos tėviškės žinios .-2010, rugpj. 20
Dramos teatras