Pradinis Klubai Garliaviečiai Straipsniai Nacionalinės bibliotekų savaitės metu „Garliaviečių „ klube vyko renginys: „Skiautinių meno subtilybės“

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu „Garliaviečių „ klube vyko renginys: „Skiautinių meno subtilybės“

Renginio plaktas
Renginio plaktas

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Stiprios bibliotekos-stipri visuomenė" balandžio menesį sukvietė ir „Garliaviečių „ klubą į renginį „Skiautinių meno subtilybės".

Šis susitikimas – tai ne praktinis užsiėmimas, bet nuotraukomis, reprodukcijomis, medžiagoje atliktais kūriniais ir pasakojimu pateikta plati informacija apie skiautinių meną Lietuvoje ir pasaulyje. Renginio viešnia ir lektorė Gražina Ašmienė – skiautininkių klubo buvusi ilgametė narė, dalyvavusi skiautininkių klubų susitikimuose ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniuose skiautininkių renginiuose. Iš jos pasakojimo sužinojome, kad kūryba iš skiaučių pasaulyje yra labai paplitusi. Įdomu buvo išgirsti, kad kai kuriose šalyse yra įmonės, kurios gamina specialiai skiaučių meno dirbiniams kurti reikalingus darbo įrankius. Tai ‐ įvairūs priedai prie siuvimo mašinų, specialiai skiaučių menui gaminamos medžiagos ir daug kitų priemonių, palengvinančių skiaučių meno kūrėjoms labai kruopščiai atlikti pačias subtiliausias idėjas. Klausantis viešnios pasakojimo buvo labai įdomu ir vertinga susipažinti su įvairių šalių ir Lietuvos skiaučių meno klubų narių kūriniais, esančiais viešnios pristatytuose skiautininkių kūrybos kataloguose ir kituose leidiniuose.